www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Program "Turistickým vláčkem po vinohradech kraje Konavle" získal významné ocenění

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaProgram "Turistickým vláčkem po vinohradech kraje Konavle" získal významné ocenění

5.1.2013
Konavle
Konavle, starý mlýn

Cestovní agentura Gulliver Travel získala spolu s Sdružením Agroturizam Konavle cenu "Simply the best" za společný program "Turistickým vláčkem po vinohradech kraje Konavle" (Turističkim vlakom kroz konavovske vinograde). Toto ocenění uděluje Sdružení chorvatských cestovních agentur (UHPA – Udruga hrvatskih putničkih agencija) a přední chorvatský turistický časopis Way to Croatia. Vítězství v kategorii rurálního cestovního ruchu a agenturních programů znamená velké uznání a poctu jak pro laureáty, tak i pro celý kraj Konavle. Ke slavnostnímu předání cen došlo 6. prosince 2012 v Poreči.

Bohatý zemědělský kraj Konavle, rozkládající se jihovýchodně od Dubrovníku, je proslulý svým výborným vínem, skvělou kuchyní dochovaným pozoruhodným národopisem, tradičními řemesly, půvabnou krajinou zvlněných kopců porostlých vinicemi i bohatou nabídkou agroturistiky. A bližší poznání tohoto pozoruhodného kraje umožňuje výletní program "Turistickým vláčkem konavelskými vinohrady", který měl premiéru v roce 2011. Výlet pořádá agentura Gulliver Travel z Dubrovníka ve spolupráci s konavelskými vinaři a provozovateli tradičních řemesel, spojení ve Sdružení Agroturizam Konavle.

Konavle
Konavle, výhled z pevnosti Soko Grad

Účastníci výletu navštěvují několik rodinných hospodářství, procházejí vinohrady, ochutnávají ve vinných klípcích nejlepší místní vína a prošek, občerstvují se nefalšovanou svačinou místních sedláků – opékanou slaninou s mladou cibulkou, seznamují se s provozem ve starobylém mlýně vybaveném původním výrobním zařízením i s dalším tradičním řemeslem – zpracováním vlny. Při výletu nechybí ani trocha kulturních zážitků – návštěva sbírek františkánského kláštera ve vesnice Pridvorje, centru a správním středisku kraje, Etnografického muzea a kostela sv. Mikuláše v obci Čilipi, v jejíž blízkosti se nachází dubrovnické letiště.

Výlet z Dubrovníku a zpět trvá přibližně 6 hodin.


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová