www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Renomovaný Ultra Music Festival na Jadranu

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaRenomovaný Ultra Music Festival na Jadranu

14.5.2013
Split
Split

Ultra Music Festival, jeden z největších a nejznámějších festivalů elektronické hudby na světě, letos zavítá do Chorvatska. Pod názvem Ultra Europe se uskuteční ve dnech 12. až 14. července ve Splitu a na ostrově Hvaru. Splitský stadion Poljud a Amfora Grand Beach Resort na Hvaru bude hostit přední světová jména elektronické scény a DJ´s.

První Ultra Music Festival se konal v roce 1999 v Miami a brzy se stal kultovní akcí. V březnu loňského roku se festivalu zúčastnilo 165 tisíc návštěvníků. Získal řadu světových ocenění jako nejlepší taneční festival. Na předchozích ročnících vystoupili takové hvězdy jako David Guetta, Madonna, Black Eyed Peas, Armin Van Buuren, Depeche Mode, LMFAO, Skrillex, Tiesto, Avici, Fedde Le Grand, Fatboy Slim, Carl Cox, Chase and Status nebo Laidback Luke.

Hvar
Hvar na stejnojmenném ostrově

Představitelé cestovního ruchu jsou velmi spokojení, že si americký organizátor vybral z konkurence šestnácti evropských zemí právě Chorvatsko, které bude tento renomovaný festival hostit následujících pět let. Rozšíří tak současnou turistickou nabídku a zvýší image Chorvatska jako špičkové turistické destinace.

Na festivalu Ultra Europe vystoupí např. Armin Van Buuren, Avicii, Carl Cox, Afrojack, Hardwell, Chase & Status, Cazzette, Yousef, Adam Beyer, Nervo, Nicky Romero nebo Fedde Le Grand. Předpokládá se, že přijede 60 tisíc fanoušků z celé Evropy. Kromě toho bude festival po všechny tři dny živě přenášen prostřednictvím UMF TV. Loňský festival v Miami tak sledovalo dalších 10 milionů diváků na celém světě u svých obrazovek.

Informace: www.ultraeurope.com.

Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours