www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Navštivte historický festival "Giostra" v Poreči

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaNavštivte historický festival "Giostra" v Poreči

10.9.2013
Poreč
Poreč

V populárním istrijském letovisku Poreč se koná již posedmé historický festival "Giostra" (Povijesni festival Giostra), který se tematicky vrací do minulosti Poreče, především do 18. století. Dobu baroka navodí na 250 účastníků v historických kostýmech, kteří festivalu zprostředkují jedinečnou atmosféru. Návštěvníky čeká barokní hudba, tanec, divadlo, trh lokálních produktů a starých řemesel, pouliční baviči, gastronomická nabídka, historické souboje, ale především rytířský turnaj, který se pořádá podle pravidel z roku 1745, jak se dochovaly v dokumentech v místním vlastivědném muzeu. A právě tento turnaj dal celé slavnosti jméno "Giostra".

Poreč
Poreč

Kromě místních účinkujících ze Společnosti přátel Giostry (Društvo prijatelja Giostre) se zúčastní i další historické skupiny z Chorvatska, Itálie a Maďarska.

Dějištěm třídenního festivalu, který letos proběhne od pátku 13. září do neděle 15. září, bude celý historický střed města, především Náměsti Svobody (Trg Slobode) a dále zátoka Peškera (Uvala Peškera), kde bude postaven vojenský tábor a závodiště pro rytířský turnaj v hodu kopím na cíl.

Zdroj informací a program festivalu:

  • Turistické sdružení města Poreče (Turistička zajednica grada Poreča): www.to-porec.commail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto 1 z archivu CK Vítkovice Tours
Foto 2 poskytla  ©Markéta Blažejová