www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Začíná se stavět luxusní hotel Aman Resort Cavtat

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaZačíná se stavět luxusní hotel Aman Resort Cavtat

27.9.2013
Cavtat
Cavtat

Aman Resorts je hotelový řetězec zahrnující nejluxusnější světové hotelové komplexy a jedna z nejoriginálnějších hotelových značek na světě. Jeho hosty bývají nejbohatší lidé a světoznámé celebrity. Většina z nich navštěvuje Aman Resorty opakovaně. První Aman Resort na světě byl před 25 léty postaven v Phuketu v Thajsku, postupně jich vyrostlo 25 v 16 zemích, např. na ostrově Bali v Indonésii, na Srí Lance, na ostrově Bora Bora, Maroku, Bhútánu, Kambodži a v dalších exotických zemích. Jen dva jsou na pobřeží Jaderského moře, a to jeden na jeho východním pobřeží – Sveti Stefan na černohorské riviéře a jeden na západním pobřeží, tedy na italském pobřeží, v Benátkách Aman Resort Canal Grande.

Cavtat
Cavtat

Tento cavtatský pětihvězdičkový hotel bude mít 30 pokojů a 10 apartmánů a počítá se s celkovou investicí necelých 30 milionů eur, což představuje závratných 750 tisíc eur na jeden pokoj. S výstavbou na místě někdejšího rekreačního zařízení Makedonija v Cavtatu se začalo letos před sezónou, otevření se plánuje na květen roku 2014. Je vzdálen jen pár desítek metrů od pláže. Také blízkost dubrovnického letiště Čilipi znamená pro hotel a jeho hosty velkou výhodu.

Hotel, stejně tak jako jeho pokoje bude vybaven veškerým luxusem, tak jak do odpovídá tradici a pověsti Aman Resortu. Architektonické pojetí celého resortu spojuje vysoké umělecké nároky s lokální historií a dědictvím. Hosté budou mít k dispozici pokoje o rozloze 160 m2, za něž zaplatí 1200 eur na osobu. Samozřejmostí budou špičkové služby, intimní a diskrétní přístup.

Investorem hotelu je společnost Bonvena Hoteli v čele s řeckým byznysmenem Petrosem Stathisem, který vlastní již dva zmíněné Aman Resorty na Jadranu a plánuje postavit další v San Marinu a v New Yorku.

Zdroj informací:mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours