www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality »Kvůli rekonstrukci přístavu je až do Velikonoc přerušen provoz trajektové linky Prizna – Žigljen

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaKvůli rekonstrukci přístavu je až do Velikonoc přerušen provoz trajektové linky Prizna – Žigljen

9.12.2013
Stara Novalja
Stara Novalja na ostrově Pagu

Od 18. listopadu 2013 až do 10. dubna 2014 je kvůli rekonstrukci přístavu Prizna přerušen provoz trajektové linky Prizna – Žigljen z pevniny na ostrov Pag.

Dokud nebudou práce v přístavu Prizna dokončeny, bude zajišťovat přepravu z pevniny na ostrov Pag dočasná trajektová linka Stinica – Stara Novalja. Trajekty jsou vypravovány pětkrát denně oběma směry. Lodní řád je k dispozici na stránkách společnosti Jadrolinija, které je provozovatelem této linky.

Ačkoliv je trasa náhradní linky mnohem delší (cesta trvá 50 minut místo původních 15 minut), ceny lodních lístků zůstávají stejné jako u pravidelné linky, tedy 14 kun za osobu a 80 kun za osobní auto. Přístaviště Stinica, odkud současně vyplouvají trajekty na ostrov Ráb (linka Stinica – Mišnjak), se nachází na pevnině, 3 km severně od přístavu Jablanac. Přístaviště Stara Novalja, které jinak neslouží pro trajektovou přepravu, leží na severovýchodním pobřeží ostrova Pagu, 5 km severně od města Novalja.

Trajektový přístav Prizna, vybudovaný v osmdesátých letech minulého století, byl určen pro trajekty o maximální délce 50 metrů. Již léta byla plánována jeho rekonstrukce, protože současné trajekty, které tu přistávají, mají délku 88 metrů. Přístav získá novou přístavní zeď dlouhou 60 metrů, větší prostor pro nakládku a vykládku aut, novou infrastrukturu a doprovodné služby. Po dokončení rekonstrukce, která si vyžádá 7 milionů kun, bude moci přijímat až stometrové trajekty.

Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours