www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality »Velké investice do jachtařské infrastruktury na ostrově Cresu

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaVelké investice do jachtařské infrastruktury na ostrově Cresu

18.12.2013
Cres
Cres

Společnost "Sigurna uvala", jejímž většinovým vlastníkem je koncern Julius Meinl, získala koncesi na výstavbu nového přístaviště v západní části zátoky města Cresu na stejnojmenném ostrově a jeho provozování na 29 let. Zavázala se investovat 50 milionů eur a přístaviště otevřít do začátku turistické sezóny 2015.

Projekt zahrnuje výstavbu 200 metrů dlouhého vlnolamu a 120 metrů dlouhého mola, čímž se získá 200 nových stání pro jachtaře a dalších 80 stání pro místní obyvatelstvo. Západní nábřeží zvané Lungomare Sv. Mikule se v těchto místech rozšíří o 5 až 10 metrů. U mariny, v blízkosti Villy Rivijera, bude postaven třípatrový objekt, který bude sloužit jak přístavní správě, tak i jachtařům. Je projektován jako loď se třemi palubami, přičemž na prvním podlaží má být recepce a sídla agentur, na druhém ubytovací jednotky a kancelář přístavní správy, v horní části pak vyhlídková terasa.

Creská marina však není jedinou investicí společnosti Sigurna uvala na ostrově Cresu. Současně začínají práce i v Martinšćici, což je menší letovisko na západním pobřeží ostrova Cresu, kde také získala dlouholetou koncesi. I v Martinšćici půjde o rozšíření současného mola o 30 metrů a zřízení dalších 210 stání, z toho bude 120 pro jachtaře a 90 stání pro komunální potřebu.

Cres
Cres, přístav

Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová

Foto 1 převzato z materiálů Chorvatského turistického sdružení
www.htz.hr
www.htz.hr