www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Jedinečná světová show "Red Bull Air Race" zavítá do Rovinje

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaJedinečná světová show "Red Bull Air Race" zavítá do Rovinje

4.4.2014
Rovinj
Rovinj

Po tříleté přestávce budou moci milovníci letecké akrobacii opět sledovat nejpopulárnější světový závod v této disciplíně - "Red Bull Air Race", který bývá označován za Formuli 1 ve vzduchu. Seriál mistrovství světa se skládá z osmi závodů, které se konají v sedmi zemích na třech kontinentech. Úvodní závod proběhl na přelomu února a března nad modrými vodami Arabskému zálivu v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Hostitelem druhého závodu bude krásné chorvatské letovisko Rovinj na severním pobřeží Jadranu, v Istrii, a to ve dnech 12. až 13. dubna. Dalšími zastávkami seriálu bude Putrajaya v Malajsii, Gdyně v Polsku, Ascot ve Velké Británii, Fort Worth a Las Vegas ve Spojených státech. Celá letošní série bude zakončena začátkem listopadu v Číně.

V elitní kategorii startuje dvanáct pilotů, mezi nimiž nechybí ani několik obhájců titulu z předchozích let, např. v současné době úřadující světový šampion Angličan Paul Bonhomme, mistr světa z roku 2008 Rakušan Hannes Arch a další světové špičky, mezi něž patří i Čech Martin Šonka.

V závodě prolétávají piloti slalomovou dráhu rychlostí až 430 km/h, kličkují ve výšce 15 až 25 metrů mezi branami a pylony, kterých se nesmějí křídly dotknout. Od letošní sezóny mají všechny stroje stejné motory a vrtule a záleží tedy jen na umění a obratnosti pilotů, který z nich bude nejrychlejší, nejúspěšnější a proletí dráhu i bez trestných bodů.

Pořádání Red Bull Air Race bude znamenat pro chorvatské hostitele premiéru, protože se dosud tyto závody v Chorvatsku neuskutečnily. Velkou výzvou bude pro piloty zdejší vítr, který často způsobuje problémy na Jadranu. Pokud bude v den závodu opravdu foukat, značně ztíží podmínky soutěže. Závodní dráha bude v Rovinji postavena nad severním pobřeží, v bezprostřední blízkosti historického jádra města, čímž napínavá podívaná získá i neobvyklou a jedinečnou kulisu.

Oficiální stránky Red Bull Air Race: www.redbullairrace.com

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Rovinj


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours