www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Nová rychlá lodní linka Split – Milna – Hvar – Korčula – Dubrovník

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaNová rychlá lodní linka Split – Milna – Hvar – Korčula – Dubrovník

19.5.2014

V letošní sezóně rozšíří nabídku lodní přepravy rychlá lodní linka Split - Milna (Brač) - Hvar (Hvar) - Korčula (Korčula) - Dubrovník, která umožní velmi rychlé spojení pobřežních města Splitu a Dubrovníku s ostrovy Bračem, Hvarem a Korčulou. Jedná se o vůbec první spoj mezi Dubrovníkem a Bračem. Také ji mohou použít turisté, chtějí cestovat mezi těmito ostrovy navzájem.

Sezónní rychlá lodní linka (tedy bez možnosti přepravy vozidel) je v provozu od 15. května do 18. října, a to dvakrát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek tam a zpět. Ze Splitu vyplouvá v 7:30 hod. (příjezd do Dubrovníku ve 12:00 hod.), z Dubrovníku v 16:30 hod. (příjezd do Splitu ve 21:15 hod.).

Přepravu zajišťuje společnost Kapetan Luka svým rychlým plavidlem "DSC Krilo".

Split
Katamarán "Krilo Jet" z flotily společnosti Kapetan Luka

O rychlosti svědčí i srovnání s trajektem Liburnija (rychlá pobřežní trajektová linka společnosti Jadrolinija), který trasu z Dubrovníku do Korčuly ujede za 3 hodiny a 30 minut, zatímco DSC Krilo ji zvládne za necelé 2 hodiny. Také cenové srovnání vychází příznivěji pro novou linku: Liburnija: 130 kun (turistická paluba) a DSC Krilo: 90 kun.

Společnost Kapetan Luka umožňuje on-line prodej lodních lístků přes internet.


Zdroj informací:

mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová