www.chorvatsko.cz



Hlavní stránka »  Aktuality »Jadrolinija pokřtila dva nové trajekty

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní doprava



Jadrolinija pokřtila dva nové trajekty

18.7.2014

Společnost Jadrolinija objednala v pulských loděnicích Uljanik čtyři nové trajekty, jejich celková cena dosahuje 32 milionů eur. Letos v zimě vyhlásila na svých stránkách anketu, v níž veřejnost hlasovala o jejich jména. Nejvíce ze čtyř tisíc hlasů získala jména podle názvů chorvatských ostrovů: "Kornati", "Krk", "Mljet" a "Brač".

Jedná se o čtyři naprosto shodná plavidla se špičkovým technickým, bezpečnostním a navigačním vybavením. Každé má kapacitu 616 cestujících a 145 vozidel, délku 99,80 m a šířku 17,50 m. Je vybaveno hydraulickými rampami na nakládku a vykládku vozidel. Cestující jistě ocení klimatizovaný salón pro 322 cestujících a další moderní vymoženosti, včetně výtahové plošiny pro vozíčkáře. Pokud jde o technické parametry, má čtyři dieselové motory po 442 kW a rychlost 12,5 uzlů.

První ze čtveřice vyplul vyplul na svou první plavbu v polovině června trajekt, "Kornati". Jeho kmotrou se stala úspěšná chorvatská lyžařka Janica Kostelić. Bude zajišťovat provoz na lince Ploče - Trpanj, tedy mezi pevninou a poloostrovem Pelješac. Druhý trajekt, "Brač", pokřtila minulý týden známá paraolympionička Ana Sršen. Návštěvníci Jadranu se s ním mohou setkat na lince Valbiska - Merag, mezi ostrovy Krk a Cres. K plynulejšímu provozu na této lince přispěje i nedávné rozšíření přístavu Valbiska o třetí přistávací rampu. Zbývající dva trajekty mají přijít na řadu ještě v průběhu turistické sezóny.

"Modrá" flotila Jadrolinije zahrnuje 50 plavidel s celkovou kapacitou 3 404 vozidel a 26 242 cestujících.

Fotografie trajektů můžete najít na stránkách společnosti Jadrolinija: www.jadrolinija.hr.

Trpanj
Trajekt "Vladimir Nazor" v Trpanji

Zdroj informací:




mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová