www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Webkamera v Bašce Vodě mezi deseti nejlepšími na světě

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaWebkamera v Bašce Vodě mezi deseti nejlepšími na světě

22.8.2014
Baška Voda
Baška Voda, pláž Nikolina se sochou sv. Mikuláše

Webkamera sítě LiveCamCroatia umístěná na nábřeží v Bašce Vodě byla zahrnuta mezi deset nejlepších "live stream webkamer na světě (Baška Voda - plaža). Odborníci na video technologie ze společnosti EarthCam, která je největším a nejvlivnějším světovým portálem pro webkamery, ji zařadili na třetí místo.

Představitelé záhřebské společnosti Security projekti, která provozuje síť LiveCamCroatia, vyzdvihli velký význam tohoto ocenění pro propagaci chorvatského cestovního ruchu, protože webkamera poskytuje pohled na jednu z nejkrásnějších pláží Makarské riviéry, na niž shlíží patron Bašky Vody sv. Mikuláš (Sveti Nikola). Také připomněli, že tak skvěle obstála v konkurenci deseti tisíc kamer na světě a že dokonce předstihla i kameru na mezinárodní vesmírné stanici.

Baška Voda
Baška Voda

Síť LiveCamCroatia zahrnuje webkamery na přibližně padesáti na lokalitách z celého Chorvatska, ale především se jedná o města, pláže a přístavy na pobřeží Jadranu. Online lze sledovat dění na náměstích v Novigradu, Umagu či Rijece, ruch na nábřeží ve Splitu, Novalji (Pag), Zadaru, Biogradu, Poreči, Rovinji či Makarské. Z pláží jsou tu zastoupeny pláže na ostrově Pagu (Zrće, Kolan, Planjka a Caska), na Makarské riviéře (Igrane, Živogošće, Podgora), v letovisku Vodice, na ostrově Viru a na dalších místech. K nejatraktivnějším patří panorama historické Korčuly, hlavního města Záhřebu, letovisek Makarská, Mali Lošinj a Novi Vinodolski. Milovníci windsurfingu se mohou podívat, jak si daří kolegům ve Viganji (Pelješac) a v Opuzenu v deltě Neretvy.

Zkuste: LiveCamCroatia - www.livecamcroatia.com

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: ubytování v letovisku Baška Voda


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
Fotografii 1 poskytli  ©Marelovi
foto 2 z archivu CK Vítkovice Tours