www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality »Letiště Rijeka letos očekává rekordní počet cestujících

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaLetiště Rijeka letos očekává rekordní počet cestujících

10.2.2015

Na základě růstu počtu cestujících v posledních dvou letech počítá správa rijeckého letiště s jejím dalším nárůstem i v letošním roce na 170 až 200 tisíc. Dosud byl rijecké letiště cílovou destinací především pro lety ze sedmnácti evropských zemí, především z Německa, Velké Británie a Skandinávie

.
Krk
Krk, most z pevniny na ostrov Krk

Stávající prostory letiště však neodpovídaly požadavkům na kvalitní odbavení cestujících a na vyšší úroveň doprovodných služeb. V současné době probíhají opravy letištní budovy a jejího vnitřního vybavení, včetně příjmu a odbavování turistů. Opravy musí být dokončeny do nové sezóny, tedy nejpozději do března letošního roku.

Na rijeckém letišti přistávají letadla nízkonákladových společností. Ke společnostem Ryanair, Norwegian, Condor a Germanwings a dalším se letos nově připojí společnost Limitless Airways, která bude přivážet turisty ze Skandinávie.

Pro informaci připomínáme, že rijecké letiště se nachází ve nejsevernější části ostrova Krku, v blízkosti města Omišalj a mostu z pevniny na ostrov Krk (Krčki most).

Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours