www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality »Rovinjská hotelová společnost Maistra ohlásila investice ve výši 1,4 miliardy kun

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaRovinjská hotelová společnost Maistra ohlásila investice ve výši 1,4 miliardy kun

12.2.2015
Rovinj
Rovinj, hotel Eden

Hotelová společnost Maistra, patřící skupině Adris Grupa, zaujímá významné místo v chorvatském hotelovém odvětví. V Rovinji a Vrsaru vlastní deset hotelů vysoké kvality, osm turistických komplexů a sedm kempů, celkově s kapacitou 34 000 osob. Podílí se tak 15 % na turistických výsledcích Istrie a 5 % na celochorvatských. A dále expanduje i mimo istrijské pobřeží -. v září loňského roku se stala většinovým vlastníkem (81,6 %) hotelu Hilton Imperial Dubrovnik v Dubrovníku. Přitom je Maistra poměrně mladá společnost – byla založena právě před deseti lety a za tu dobu investovala do svých hotelů a kempů 3 miliardy kun.

Jak Maistra nedávno oznámila, zaměří se v nejbližších třech letech na zvýšení kvality svých kapacit. Do roku 2017 investuje 1,4 miliardy kun. U 95 % svých hotelů zvýší úroveň svého vybavení a služeb na čtyři až pět hvězdiček.

Rovinj
Rovinj, hotel Park

Letos hodlá Maistra investovat 150 milionů kun, z toho 25 milionů do hotelu Adriatic, nejstaršího hotelu v Rovinji. Obnova tohoto hotelu by měla být ukončena v červnu letošního roku. Nezapomíná se ani na zlepšení vybavenosti dvou kempů, a to Polari a Valkanely.

V současné době v Rovinji probíhají přípravné práce na výstavbě nových hotelů Valdaliso a Park na stávající lokalitě. S jejich otevřením se počítá v roce 2016 až 2017.

Pokud se vezmou v úvahu i dosavadní investice Maistry (výstavba luxusních hotelů Monte Mulini a Lone, přestavba turistického komplexu Amarin, vybudování wellness centra hotelu Eden, úprava pláže, zátoky a cest u hotelu Lone a zvýšení kvality a nabídky služeb kempů), potvrzuje Maistra novými investicemi, že je nejaktivnějším a nejambicióznějším investorem na chorvatském Jadranu.

Ve srovnání s rokem 2013 se zvýšily příjmy Maistry o 8 %, a to i bez ohledu na menší obsazenost kempů v důsledku loňského horšího počasí. Toto srovnání též potvrdilo, že nejlepší výsledky dosáhla nejluxusnější hotelová zařízení.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours:


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours