www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality »Projekt "Istra Inspirit" byl oceněn na celosvětové úrovni

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaProjekt "Istra Inspirit" byl oceněn na celosvětové úrovni

17.3.2015
Rovinj
Rovinj

Ve velké mezinárodní konkurenci získal pozoruhodný projekt kreativní turisticky Istrijské župy a Istrijského turistického sdružení cenné ocenění světové mezinárodní organizace "Creative Tourism Network" z Barcelony, která se zabývá oblasti kreativního cestovního ruchu. Nejvyšší ocenění udělila mezinárodní porota istrijskému projektu "Istra Inspirit" a kolumbijskému projektu "5 Bogota". Ocenila přitom originalitu, kvalitu a inovativnost těchto projektů a zejména zdůraznila jejich příspěvek v rámci zážitkového a uměleckého cestovního ruchu.

"Creative Tourism Network" je přední světová síť sdružující odborníky, destinace a organizace z oblasti kreativního cestovního ruchu a propaguje přednosti, které turistickým destinacím přináší rozvoj tohoto segmentu. Právě kreativní cestovní ruch klade důraz na valorizaci dosud nevyužitých zdrojů kulturního a historického dědictví, hledání inovativních způsobů, jak zapojit návštěvníka destinace do lokálního života a zkoumání jeho materiálního i nemateriálního dědictví. A právě to jsou i principy projektu "Istra Inspirit".

Projekt Istra Inspirit oživuje historické událostí na autentických lokalitách Istrijského poloostrova a scénickým ztvárňuje istrijské legendy a mýty. Více informací najdete v článku: Projekt prezentace istrijské minulosti, pověstí a legend - Istra Inspirit.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Istrie


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours