www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » 17. července začíná ATP tenisový turnaj Croatia Open Umag

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní doprava17. července začíná ATP tenisový turnaj Croatia Open Umag

8.7.2015
Umag
Umag

Od 17. do 26. července se bude v istrijském Umagu konat tenisový turnaj, který si v průběhu 25 let svého trvání získal ve světě velmi dobrou pověst - "Croatia Open Umag". Letos se nazývá podle hlavního sponzora "Konzum Croatia Open Umag".

Na letošním seznamu hráčů jsou dva přední světoví tenisté, kteří již v předcházejících letech na turnaji v Umagu hráli, a to Francouz Gaël Monfils a Ital Fabio Fognini, ale chybět nebudou ani zástupci mladé nadějné generace, kteří si ve světě tenisu získávají stále větší pozornost. Z nich je to především přemožitel Andyho Murrayho, teprve osmnáctiletý Borna Ćorić, který byl i vítězem loňského Croatia Open Umag. Z dalších mladých nadějí je třeba zmínit ještě Dominika Thiema, který bojuje o zařazení do třicítky nejlepších hráčů světa. Pozornost návštěvníků turnaje bude jistě přitahovat i Andrea Seppi, který si mohl připsat v Australian Open cenné vítěství nad Rogerem Federerem. Ostatně i výše zmíněný Fognini se může pochlubit jedním velmi cenným vítězstvím, a to nad Španělem Nadalem.

Umag
Umag, ATP stadion Stella Maris

Návštěvníci se mohou těšit i na dvě exhibiční utkání, jehož hvězdou bude především největší tenista chorvatské historie, Goran Ivanišević, který se utká s mladým Bornou Ćorićem. V druhé exhibičním zápase se utkají dva bývalí profesionální tenisté: Španěl Carlos Moya a Švéd Magnus Norman. Moya byl v minulosti velkou postavou ATP turnajů v Umagu a zapsal se hluboko do srdcí chorvatských fanoušků tenisu. Býval nazýván "králem Umagu" a dodnes je čestným občanem města Umagu.

Již po šest let tvoří gastronomický doprovod turnaje ATP v Umagu "Istria Gourmet Festival", který představuje kulinářské bohatství Istrie, její chutě a vůně. Ve zdejší festivalové restauraci "Istrian Gourmet Restoran" se bude letos prezentovat renomovaný "Restaurant Zigante", který je proslulý přípravou pokrmů z lanýžů (tartufi). V rámci ochutnávek "Taste Istria" budou nabízeny výborné istrijské sýry, pršut, lanýže a další tradiční delikatesy. Již tradiční degustace vín se budou konat pod heslem "Skrytá kouzla istrijských vín".

Umag
Umag

O hudební zážitek se postará proslulý DJ Bob Sinclair, který svou hudební produkci doplní i svým tenisovým uměním. V hudebním programu party Nights se budou střídat slavní interpreti a různé hudební žánry. Nebude chybět ani zábavní tzv. Fun Zone a dětský program Kids Week.

Informace: www.croatiaopen.hr.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Umag


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours