www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Bude turistická sezóna v roce 2016 lepší než ta loňská?

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaBude turistická sezóna v roce 2016 lepší než ta loňská?

26.1.2016
Baška Voda
Baška Voda

Podle ředitele Chorvatského turistického sdružení Ratomira Ivičiće má Chorvatsko všechny předpoklady pro to, aby letošní turistická sezóna byla ještě úspěšnější než ta loňská. A to i přesto, že výsledky té loňské byly velmi uspokojivé.

V hotelovém odvětví začal nový rok velmi úspěšně a optimistický je i výhled na prodej zájezdů do Chorvatska v cestovních kancelářích a agenturách. Ovšem vzhledem k celkové politické situaci ve světě, včetně terorizmu a uprchlické krizi, se rok 2016 jeví jako velmi nejistý, s velkou dávkou nestability a nejistoty. O to důležitější bude ještě zvýšit kvalitu služeb poskytovaných zahraničním návštěvníkům, posílit na evropských trzích pozici Chorvatska v konkurenci s ostatními, rovněž celkem stabilními destinacemi v Evropě.

Poreč
Poreč

Některé události prohlubující krizi na východě se mohou projevit ve zvýšeném zájmu o chorvatské destinace (například vzniklé napětí v rusko-tureckých vztazích, teroristické akce v Egyptě a v Turecku). Chorvatsku může na trhu konkurovat Řecko, kterému se díky příznivým cenám v uplynulém roce podařilo přetáhnout část poptávky z nestabilních středomořských zemí. Také se očekává pokles přílivu ruských turistů po evropských sankcích vůči Rusku.

Pro zvýšení zájmu o chorvatské destinace je však nezbytné provést určitá opatření, například rozšiřovat nabídku aktivit, prodloužit dobu otevření hotelů hlouběji do mimosezónního období, zavést celoroční letecké linky a zaměřit se více na digitální média a marketing. Kladně se hodnotí zvýšená investiční činnost na pobřeží Jadranu a předpokládá se její pokračování i v dalších letech.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: JADRAN 2016


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours