www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Historický hotel Milenij v Opatiji prochází rekonstrukcí

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaHistorický hotel Milenij v Opatiji prochází rekonstrukcí

26.2.2016
Opatija
Opatija

Hotelové uskupení Milenij Hoteli v Opatiji plánuje dokončit do konce zimy práce na důkladné rekonstrukci historické části hotelu Milenij, které si vyžádají investici 1,5 milionu eur.

Rekonstrukční práce zahrnují novou klimatizační soustavu, kompletní nové elektroinstalace, bezpečnostní kamerový systém, protihlukovou izolaci a další detaily. Současně upravit část pokojů tak, že se sníží jejich počet zvětšením jejich plochy.

V rekonstrukci se angažuje odborná firma z Vídně specializovaná na staré monarchistické objekty, které představují mimořádné historické hodnoty právě jako hotel Milenij. Zvláštní pozornost se přitom věnuje stropům vysokým čtyři metry s plastickou dekorací, kamenným arkádám v přízemí a kamenné fasádě.

Pokud jde o kámen používaný na tradiční opatijské vily, je veliký problém s jeho rekonstrukcí. Nový kámen je nedostupný, protože kamenolom, odkud pochází, již dávno neexistuje. Použitý kámen je tedy třeba speciálním způsobem zakonzervovat a zabránit dalšímu chátrání. Tuto revitalizaci kamene mohou provádět jen speciálně vyškolení a zkušení restaurátoři.

Kromě rekonstrukce historické části hotelu Milenij využil hotelový podnik zimních měsíců pro úpravy a menší investice i v několika svých dalších hotelech, například v hotelu Sveti Jakov byla přebudována recepce a v kongresovém centru Tamaris byly provedený úpravy společenských prostor. Nemalou částku si každoročně vyžádá parková úprava u všech hotelů, kterou je Opatija proslulá.

Součástí uskupení Milenij jsou tyto čtyř a pětihvězdičkové hotely: Sveti Jakov, Design Hotel Royal, Grand Hotel 4 opatijska cvijeta, Continental a Agava.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Opatija


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours