www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Zadar se stal nejlepší evropskou destinací roku 2016

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaZadar se stal nejlepší evropskou destinací roku 2016

26.2.2016
Zadar
Zadar

Čtenáři renomovaného serveru European Best Destinations zvolili v konkurenci patnácti měst chorvatské město Zadar nejlepší evropskou destinací roku 2016. Pro Zadar hlasovalo 57 616 hlasů z celkového počtu 288 992. Severodalmatská metropole tak porazila významné turistické destinace, jako jsou Atény, Praha, Amsterdam, Paříž, Kotor, Brusel, Berlín, Vídeň, Madrid, Barcelonu, Řím, Londýn a Milán.

European Best Destinations (EBD) je evropská organizace se sídlem v Bruselu, jejímž cílem je podpora kultury a cestovního ruchu v Evropě. Od roku 2009 spolupracuje s většinou turistických organizací v Evropě a na svém portálu, který má návštěvnost 2,5 milionu návštěvníků, každoročně organizuje hlasování o nejlepší evropskou destinaci. Loňskou destinací roku se stalo francouzské město Bordeaux.

Zadar je popisován jako město s bohatou tradicí a památkami z římské doby, ale zároveň jako moderní město, které se může pochlubit "nejkrásnějším západem slunce na světě" a jedinečnými "mořskými varhanami" (podrobněji v článku: Zadar má jednu novou velkou atrakci - Mořské varhany).

Informace: European Best Destinations

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Zadar


Zdroj informací:

  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica): www.croatia.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours