www.chorvatsko.czHlavní stránka » Dopravní poplatky - Rakousko

Informace pro       motoristy

Příjezdové trasy

Dálniční poplatky

Pohonné hmoty

Dopravní       předpisy

Pomoc na       silnicích

Pokuty

Tabulka       vzdáleností


     Slovinsko

Poplatky

Předpisy


     Rakousko

Poplatky

Předpisy


Reklama
Dopravní poplatky v Rakousku

Aktualizováno 15.1.2016

Jízda na rakouských dálnicích a rychlostních silnicích je povolena pouze s dálniční známkou (něm. Die Vignette), která se nalepuje na přední sklo vozidla.

Dálniční známky 2016 - Rakousko - ceny v EUR
Typ dálniční známky Vozidla do celkové max. hmotn. 3,5 t
*
Motorky
roční
(platí od 1.12.2015 do 31.1.2017)
85,70 34,10
2-měsíční
(platí 2 měsíce ode dne vyznačeného na známce)
25,70 12,90
10-denní
(platí 10 dní ode dne vyznačeného na známce)
8,80 5,10
*  Platí pro osobní auta, nákladní auta do 3,5 t a obytná auta do 3,5 t. Přívěsy tažené za vícestopými motorovými vozidly, s max. přípustnou celkovou hmotností tažného vozidla do 3,5 tuny, se do celkové hmotnosti nezapočítávají a tedy nemusí mít dálniční známku


Dálniční známky se prodávají u benzínových pump a ve směnárnách v Čechách (v blízkosti hranic) i v Rakousku. Vzhledem k tomu, že hraniční přechody prakticky přestaly existovat, není tedy možno koupit dálniční známky přímo na hranicích, jako dříve. Nenechávejte nákup známek na poslední chvíli, neboť se může stát, že vámi požadovaný typ známky (především 10-denní) nebude k dostání.

Předem je možno rakouské dálniční známky koupit v některých cestovních kancelářích, např. Autoturist, na pracovištích Ústředního automotoklubu - ÚAMK (www.uamk.cz, pražské ústředí je v Praze 4 , Na Strži 9) a Autoklubu Bohemia Asistance - ABA a na dalších místech. V ÚAMK se v současné době prodávají dálniční známky za tyto ceny v Kč:

Dálniční známky 2016 - Rakousko
prodej v ÚAMK
Typ dálniční známky Vozidla do celkové max. hmotn. 3,5 t
(v Kč)
*
Motorky
(v Kč)
roční 2 409 955
2-měsíční 730 362
10-denní 257 143


Kromě dálniční známky se platí i některé horské silnice, tunely a mosty. Uvádíme pouze ty placené úseky, které připadají v úvahu pro tranzit do Chorvatska. Uvedená cena mýtného je pro vozidla do celkové max. hmotnosti 3,5 t:

  • na dálnici A 10 Salzburg - Villach: Taurská dálnice s Taurským a Katschbergským tunelem (Tauern Autobahn - Tauerntunnel a Katschbergtunnel) - 11,50 EUR. Placený úsek se dá objet po kvalitních horských silnicích přes průsmyky Tauernpass a Katchbergpass s minimem km navíc, avšak značným převýšením.
  • na dálnici A 11 Villach - Slovinsko: tunel pod Karavankami (Karawankentunnel) - 7,20 EUR.
  • na Pyhrnské dálnici A 9 (Pyhrn Autobahn) Wels - Graz: Bosrucký tunel (Bosrucktunnel) - 5,00 EUR. Bosruckému tunelu se lze vyhnout menší objížďkou z města Spital am Pyhrn po silnici č.138 přes Pyhrnpass (945 m), Liezen zpět na dálnici.
  • na Pyhrnské dálnici A 9 (Pyhrn Autobahn) Wels - Graz: Gleinalmský tunel (Gleinalmtunnel) - 8,50 EUR. Gleinalmskému tunelu se lze vyhnout objížďkou přes Leoben a Bruck an der Mur, vede krásným údolím řeky Mur (84 km).

Aktualita: Ceny pohonných hmot ve Slovinsku a v Rakousku

Informace lze získat také na následujících stránkách:

  • www.oesag.at - ÖSAG (Österreichische Autobahenem und Schnellstrassen-Gesellschaft)
  • www.arbo.at - ARBÖ
  • www.oeamtc.at - ÖAMTC (Österreichischer Automobil-, Motorrad- und Touring Club)


mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová