- Město bylo vybudováno a dobře opevněno tak, že poskytovalo obyvatelstvu poměrně bezpečné útočiště před Turky. Z opevněných staveb zachovala jen třípatrová obranná Čarićova věž (Čarićev toranj, též Čorićev toranj) , stojící dnes v centru města. Původně pochází ze 16. století, ale v 17. století ji koupila bohatá šibenická rodina a přestavěla. Z opevnění města nezbylo nic - posloužilo jako stavební materiál pro výstavbu nových domů.
- Barokní farní kostel Nalezení sv. Kříže (Našašća sv. Križa) pochází z poloviny 18. století
- Na západním okraji Vodic, směrem na Tribunj, stojí kostel sv. Kříže (Sv. Križ) který původně sloužil jako farní, později jako hřbitovní. Byl postaven v gotickém slohu v 15. století.
- Staré jádro města tvoří budovy převážně z 19. století, ale jako celek je příklad typické středomořské architektury té doby.
- Při pohledu na Vodice z moře panoramatu dominuje kopec Okit (133 m) s kostelem Matky Boží Karmelské (Gospa od Karmela) a Křížovou cestou. Starý kostel 17. století utrpěl ve všech válkách značné škody, ale vždy byl obnoven. Při srbské agresi začátkem devadesátých let minulého století byl prakticky úplně zničen. Nový moderní kostel byl postaven podle návrhu zadarského architekta Nikoly Bašiće, který je známý svými instalacemi Pozdrav Slunci a Mořské varhany v Zadaru.
- V okolí Vodic se nachází řada archeologických lokalit, které uvádíme v části Výlety.