Krátce poté, co Dubrovnická republika v roce 1399 zakoupila toto přímoří od bosenského vládce, tu vybudovala sídlo svého správce pro zdejší oblast, tzv. Knížecí palác (Knežev dvor). Palác, částečně upravený v 19. století, se zachoval v podstatě ve své původní podobě uzavřeného bloku staveb, výrazně obranného charaketeru. V roce 2017 byl po komplexní rekonstrukci otevřen a slouží jako kulturní centrum (podrobněji v aktualitě: Vrácen život další historické památce v okolí Dubrovníku).
Druhou pozoruhodnou stavbou je letohrádek bosenské rodiny Ohmučevićů, která byla nejbohatší a nejvýznamnější šlechtickou rodinou oblasti. Svůj majetek získala díky mořeplavbě.
Klášter s klášterním kostelem sv. Jeronýma (Sveti Jeronim),jižně od obce, v dominantní poloze nad zálivem, daly postavit šlechtické rodiny Lisaců a Gradićů pro bosenské františkány. Na lokalitě byly nalezeny pozůstatky starokřesťanského kostela a několik antických křesťanských sarkofágů a hrobů, které se nacházejí v malém lapidáriu kláštera
.