- Městským parkem Hober k anglické pevnosti Fort Wellington z r. 1813, dnes nazývané pevnost sv. Blažeje (Sveti Vlaho). Park byl pro sezónu 2004 revitalizován a obnoven.
- Kaple sv. Antonína na Glavici (Sveti Antun na Glavici). Schodištěm se pozvolna stoupá ke kapli, která je zasvěcena sv. Antonínovi poustevníkovi (Sveti Antun pustinjak) a pochází z 15. stol. Schodiště (102 schodů) lemují staré chráněné cypřiše, které vytvářejí malebnou scenérii. Seshora výhled na moře.
Korčula, ostrůvek Badija |
- Člunem na ostrůvek Badija před přístavem Korčula-Dominće. Ostrůvek o rozloze asi 1 km2 je celý pokryt borovým lesem a makchií, nejvyšší bod 74 m n. m. Název z latinského abbatia, tj. opatství. Ostrůvek získali ve 14. stol. františkáni z Bosny, postavili na něm ve stylu pozdní gotiky klášter s křížovou chodbou a s kostelem. V r. 1950 byl klášter mnichům odňat a změněn ve sportovní tréninkový a rekreační areál, který dále funguje pro nejrůznější sporty. V okolí výborné podmínky k surfování a jachtingu. O dalším osudu ostrůvku a jeho využití se vedou v posledních letech složitá jednání.
- Do Orebiće na poloostrově Pelješac lodí nebo trajektem (5 km). Výletní lodě kotví na malém městském přístavišti nebo před hotely (i pro jiné lodní výlety).
- Vnitrozemská obec Žrnovo (1 300 obyv.)je častý výletní cíl, 4 km jihozápadně. Leží na hlavní komunikaci ostrova. Vesnice má starou kamenickou tradici. K Žrnovu patří čtyři osady: Prvo Selo, Brdo, Kampuš a Postrana. Farní kostel sv. Martina na kopci Mratinovo pochází ze 14. stol., dnešní podoba ze 16. až 17. stol. Je obklopen starými borovicemi, s nimiž vytváří malebnou skupinku. V místě se často konají kulturní a náropisná představení. Před kostelem na náměstíčku zvaném piazetta se již po staletí koná začátkem srpna tradiční rytířská hra s meči zvaná moštra, mající v historii společné kořeny s hrou kumpanija (viz Lidový rytířský tanec kumpanija na ostrově Korčula). Tanec s meči, znázorňující boj mezi dvěma vojsky, domácím a cizím, se skládá z 10 tanečních figur, předváděných za doprovodu dud a bubnů. Vše pak končí všeobecným veselím, tancem a zpěvem mládeže. Z osad Žrnova se navštěvuje Brdo, necelý 1 km vzdálená skupina domků mezi skalami v kopcích. Nad zátokou Vrbovica, směrem k osadě Brdo, je zajímavý malebný skalní přírodní výtvor zvaný Kočije (též Kočje).
V osadě Postrana je několik starých staveb, především hřbitovní kostelík sv. Víta (Sveti Vid) z doby kolem roku 1300 a několik částečně opevněných domů, z niž je nejpozoruhodnější kaštel rodiny Baničevićů; z ní pocházel humanista evropského významu, známý v zahraničí jako Jacobus Bannisis. Mnozí obyvatelé osad Brdo a Prvo Selo si již v minulosti stavěli, zejména však v poslední době stavějí domy jak v zátokách na severu ostrova (zátoky Medvidnjak, Žrnovska Banja a Vrbovice), tak i na jeho jihu (zátoky Orlanduša, Pavja Luka, Gostinja Vala, Rasohatica). Na jihu si staví domy hlavně obyvatelé osad Kampuš a Postrana. Těmto jižním zátokám říkají místní společným názvem defora. K některým je možné dostat se jen pěšky nebo terénními vozidly. Jsou velmi oblíbené pro robinzonské koupání a pobyty. V okolí defor se na terasách chráněných kamennými zídkami pěstuje zdejší výborné červené víno plavac - Do obce Kneža, 7 km západně od Korčuly, na severním břehu ostrova, částečně písečná zátoka, možnost kempování a podmořského rybolovu. O další 3 km dál západu je na pobřeží pěkná obec Račišće
- Do vnitrozemské obce Pupnat - 13 km a případně dále po úzké lokální silnici k malebně zátoce Pupnatska luka
- Do vnitrozemského městečka Čara - 24,5, km západně
- Do vnitrozemské obce Smokvica - 31 km západně a do jejího přístavu, malého letoviska Brna (další 4 km).
- Do vnitrozemského města Blato s krásným náměstím, kde se konají známé zdejší tradiční rytířské hry kumpanija - 38 km západně.