Kemp "Park Umag" byl prohlášen ekologickým kempem roku 2005

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Kemp "Park Umag"…
Publikováno: 21.10.2005

V rámci celochorvatské akce Turistický květ získal kemp Park Umag (bývalý kemp Ladin Gaj) v Umagu, který provozuje firma Istraturist, ocenění Eko-kemp roku 2005.

Není náhodou, že právě tento kemp získal tak prestižní ocenění - již dříve jej zařadilo Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske) mezi 20 nejlepších kempů a udělilo mu i ekologické ocenění CCU ECO Plus.

Kemp Park Umag se v posledním roce změnil k nepoznání. Zvýšená kvalita kempu se především promítla do počtu hvězdiček - stoupl ze dvou na čtyři. Tento kemp s kapacitou 5000 osob a 1791 kempovacíh míst se tak stal jedním z nejluxusnějších v Chorvatsku. Značná část kempovacích parcel má nyní přípojky na vodu, vč. Odvodu odpadní vody, má elektrickou přípojku; luxusnější parcely mají i připojení na satelit a na telefon. Část parcel je upravena pro obytná auta (mobile-home). Na okraji kempu je moderní ekologická čistička odpadních vod.

Velká péče je věnována i ozelenění celého kempu. Z kamenité, nepříliš vábné lokality se stal jakýsi přírodní park, v němž se uplatňuje především středomořské rostlinstvo, které je v této oblasti domovem. Bylo tu zasazeno na 4500 různých sazenic - aromatické rostliny, agáve, pinie, vinná réva, olivy, rozšířeny travnaté plochy. Byly upraveny 3 km osvětlených cest a vybudovány dva bazény. Pláže byly doplněny dalšími sprchami, je zlepšen přístup do moře, upraveny další plochy pro slunění.

Byla úplně zrenovována sanitární zařízení, vč. sanitárií pro tělesně postižené, vybudována sanitární zařízení pro děti, koutky pro hygienu domácích miláčků, pro praní a žehlení.

Ale nezapomnělo se ani na zábavu a sport. Nový bohatý animační program je určen všem generacím návštěvníků a běží po celý den až do pozdních hodin.

Sportovci tu mají možnost hrát tenis, plážový volejbal, stolní tenis, jezdit na koni, je tu adrenalinový park, tj. lezecká stěna, trampolína, Spin Roller Jumper aj. Několik dětských hřišť, minigolf, střelnice, trekkingové stezky doplňují tuto nabídku.

V komplexu jsou restaurace, bary, obchody a zdravotnické středisko.

Zvýšený zájem o kemp (cca o 12 % proti loňsku) potvrzuje, že jak vložené investice (bylo investováno na 40 miliónů kun), tak i úsilí a zainteresovanost zdejších zaměstnanců nesou své plody.


Mohlo by vás zajímat