Třídenní pouliční festival "KalelargArt" v Zadaru

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Třídenní pouliční…
Publikováno: 23.07.2010

Tři poslední dny měsíce července patří každoročně v Zadaru pouličnímu festivalu "KalelargArt", který prezentuje pouliční kulturu a animaci starého městského jádra historického města Zadaru.

Zadar
Zadar, hlavní ulice starého města Kalelarga

Je to festival street-artu, pouličního umění nejrůznějších výrazových forem od hudebních a scénických představení, přes pouliční akrobacii a performance k projektům výtvarného umění, poskytujícím přihlížejícím zábavu na každém kroku. Střídají se různá vystoupení – scénky, představení žonglérů, akrobatů, kouzelníků, mimů, kteří z pódií sešli na ulici mezi lidi a přeměnili veřejná prostranství v divadelní jeviště. Zní tu blues i jazz, pěvecké koncerty, které vystřídají tanečníci různých žánrů a různého původu, výtvarné instalace, akrobati na chůdách, na kouli aj. a mnozí další pouliční umělci z Chorvatska i mnoha dalších zemí. Každoročně se jich na festivalu sjede přes tři stovky.

Představení ve večerních hodinách pokračují dlouho do noci a doprovázejí je neotřelé světelné efekty.

"KalelargArt" probíhá od 29. do 31. července na třech lokalitách zadarského poloostrova – na Národním náměstí (Narodni trg), na římském fóru (Forum) a na hlavní ulici starého města zvané Kalelarga, podle níž dostal festival své jméno.

Více informací: www.rmc-zadar.com

Zadar
Zadar, římské fórum

Zdroj informací:

  • Turistické sdružení města Zadaru (Turistička zajednica grada Zadra): www.visitzadar.net

Diskuze k článku

yjvulwbx wagremgu
yjvulwbx wagremgu
27.09.2018 22:57:22

1

Mohlo by vás zajímat