Dálnice v Istrii zdražily o čtyři procenta

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Dálnice v Istrii…
Publikováno: 14.01.2013
Pula
Pula, římský amfiteátr - Arena

Od 1. ledna 2013 se zvyšují dálniční poplatky na Istrijském poloostrově na tzv. "Istrijského ypsilonu" o čtyři procenta, což přibližně odpovídá růstu inflace. Průměrná cena mýtného na jeden kilometr dálnice je nyní 0,47 kun.

Na Istrijském poloostrově mají motoristé k dispozici téměř 100 kilometrů moderní dálnice o plném profilu, které jsou zpoplatněny, a to včetně tunelu Učka. Za cestu osobním autem po dálnici A9 od slovinských hranic (exit Umag) až do Puly (80 km) nyní zaplatí 38 kun. Na západním rameni "Istrijského ypsilonu" směrem od Rijeky se platí za tunel Učka (nyní 29 kun) a za úsek dálnice A8 Rogovići u Pazinu - Kanfanar (18 km, nyní 9 kun). Při cestě z Rijeky do Puly včetně tunelu Učka činí poplatek 50 kun.

Od roku 2006 probíhá přestavba istrijských rychlostních silnic na dálnice o plném profilu. Na jaře loňského roku začala výstavba na zbývajícím úseku dálnice A8 Rogovići - Matulji (u Rijeky). Na závěr pak přijdou na řadu nejobtížnější stavební projekty: vybudování druhého tubusu tunelu Učka (5 070 m) a rozšíření stávajících viaduktů Mirna, Vala a Limska Draga. Istrijská dálniční soustavou má být plně dokončena do konce roku 2014.

Informace pro motoristy: Dálniční poplatky.

Zdroj informací:Mohlo by vás zajímat