Dny Chorvatska na Farmářských trzích Prahy 1

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Dny Chorvatska na…
Publikováno: 21.05.2013
aktualizace 21.5.2013
Chorvatsko
Rakija - travarica

U příležitostí vstupu Chorvatska do Evropské unie ke dni 01. července 2013, Chorvatské turistické sdružení ve spolupráci s Farmářskými trhy Prahy 1 a pod záštitou Velvyslanectví Chorvatské republiky a Městské částí Praha 1, pořádají Dny Chorvatska na Farmářských trzích Prahy 1.

Rozhodnutím Evropské rady byl datum 1. července 2013 stanoven jako den, kdy Chorvatsko vstoupí do Evropské unie a stane se tak 28. členem velké evropské rodiny. Členské státy Evropské unie sdílejí řadu základních hodnot, jako jsou demokracie a dodržování lidských práv, mír a solidarita, zákaz diskriminace a boj proti chudobě. Spolupracují na dosažení společných cílů: vyváženém ekonomickém a sociálním rozvoji, vysoké úrovni zaměstnanosti a ochraně práv a zájmů svých občanů. Vstupem do Evropské unie Chorvatsko potvrzuje svoji pevnou orientaci k evropským hodnotám a prosazování společných cílů.

Chorvatsko
Pršut

Tradičně přátelské vztahy českého a chorvatského národa během historie zapustily hluboké kořeny. Chorvatsko po desetiletí zůstává „českým mořem“, navštěvují ho statisíce českých turistů ročně, čím Česká republika zůstává jedním z nejdůležitějších trhů pro chorvatský cestovní ruch.

Obyvatelům Prahy a jejím návštěvníkům nabízíme své přátelství a zážitek plný chutí a vůní Chorvatska na slavnostech na Farmářských trzích Prahy 1.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program. V chorvatské vesničce představíme turistické destinace 5 pobřežních regionů: Senj-Pag, Zadar, Šibeník, Split a Dubrovník. Zástupci regionů představí aktuální turistickou nabídku každého kraje včetně národních parků Velebit, Plitvická jezera, Krka, Kornati i Mljet. Abychom přiblížili chutě a vůně chorvatského středomoří, každý z regionů nabídne ochutnávku tradičních dalmatských pokrmů, vína a rakije. Kromě studené kuchyně nabídneme i jaderské speciality teplé kuchyně připravené kuchaři restaurace Chorvatský mlýn. Nebudou chybět ani výrobky chorvatských řemeslníků z ostrova Vis. Dalmatská kapela Klapa Dalmacija přinese Chorvatsko do Prahy i hudebně.

Slavnosti Chorvatska a kvalitního chorvatského jídla se budou konat od 21. - 24. května 2013 v samém centru Prahy, na Farmářských trzích Prahy 1, Náměstí republiky, Praha 1.

Karin Golubić
Chorvatské turistické sdružení
Krakovská 25, 110 00 Praha 1
GSM: 602 239 730

Pořadatelé:
Chorvatské turistické sdružení
Farmářské trhy Prahy 1

Pod záštitou:
Velvyslanectví Chorvatské republiky
Městská část Praha 1


Informace:


Mohlo by vás zajímat