Jedinečná světová show "Red Bull Air Race" zavítá do Rovinje

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Jedinečná světová…
Publikováno: 04.04.2014
Rovinj
Rovinj

Po tříleté přestávce budou moci milovníci letecké akrobacii opět sledovat nejpopulárnější světový závod v této disciplíně - "Red Bull Air Race", který bývá označován za Formuli 1 ve vzduchu. Seriál mistrovství světa se skládá z osmi závodů, které se konají v sedmi zemích na třech kontinentech. Úvodní závod proběhl na přelomu února a března nad modrými vodami Arabskému zálivu v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Hostitelem druhého závodu bude krásné chorvatské letovisko Rovinj na severním pobřeží Jadranu, v Istrii, a to ve dnech 12. až 13. dubna. Dalšími zastávkami seriálu bude Putrajaya v Malajsii, Gdyně v Polsku, Ascot ve Velké Británii, Fort Worth a Las Vegas ve Spojených státech. Celá letošní série bude zakončena začátkem listopadu v Číně.

V elitní kategorii startuje dvanáct pilotů, mezi nimiž nechybí ani několik obhájců titulu z předchozích let, např. v současné době úřadující světový šampion Angličan Paul Bonhomme, mistr světa z roku 2008 Rakušan Hannes Arch a další světové špičky, mezi něž patří i Čech Martin Šonka.

V závodě prolétávají piloti slalomovou dráhu rychlostí až 430 km/h, kličkují ve výšce 15 až 25 metrů mezi branami a pylony, kterých se nesmějí křídly dotknout. Od letošní sezóny mají všechny stroje stejné motory a vrtule a záleží tedy jen na umění a obratnosti pilotů, který z nich bude nejrychlejší, nejúspěšnější a proletí dráhu i bez trestných bodů.

Pořádání Red Bull Air Race bude znamenat pro chorvatské hostitele premiéru, protože se dosud tyto závody v Chorvatsku neuskutečnily. Velkou výzvou bude pro piloty zdejší vítr, který často způsobuje problémy na Jadranu. Pokud bude v den závodu opravdu foukat, značně ztíží podmínky soutěže. Závodní dráha bude v Rovinji postavena nad severním pobřeží, v bezprostřední blízkosti historického jádra města, čímž napínavá podívaná získá i neobvyklou a jedinečnou kulisu.

Oficiální stránky Red Bull Air Race: www.redbullairrace.com

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat