Více památek a služeb zdarma v rámci Dubrovnické karty

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Více památek a…
Publikováno: 28.11.2014
Dubrovník
Dubrovník

Vedení města Dubrovníku pokládá turistickou Dubrovnickou kartu (Dubrovačka kartica/Dubrovnik Card) za nejinovativnější a nejúspěšnější produkt posledních let. Od roku 2010, kdy byla uvedena v život, dosáhla nejen skvělých finančních výsledků, ale podařilo se jí oživit návštěvnost i dosud málo známých dubrovnických pamětihodností.

Do současné doby bylo prodáno na 60 tisíc těchto karet a výsledek prodej od roku 2010 do roku 2014 činil 29 milionů kun. O stále vzrůstajícím zájmu návštěvníků Dubrovníka o tyto karty svědčí meziroční srovnání prodejů: letos v září dosáhl příjem z prodeje těchto karet 2 miliony kun a v loňském září to bylo téměř o milion méně. Celkově se za letošní rok (do druhé poloviny října) prodalo karet za 10,5 milionu kun.

V příštím roce se nabídka bezplatných vstupů do památek, služeb zdarma a slev v rámci Turistické karty rozšíří o tyto objekty či služby:

  • muzeum dominikánského kláštera,
  • muzeum františkánského kláštera,
  • letohrádky v rámci města Dubrovníku,
  • dubrovnické vaporetto, tedy nový projekt systému lodních příměstských linek za koupáním do okolních míst, na blízké ostrovy a do osad na Rijece Dubrovačce. Zatím to budou čtyři lodní linky: Gruž – Lapad, Gruž – kemp Solitudo – hotel Dubrovnik President – Orašac, Gruž – Gornje Čelo (ostrov Koločep), Mokošice – starý přístav – pláž Sveti Jakov.
  • arboretum a letohrádek v Trstenu,
  • Památky v kraji Konavle, např. dům malíře Vlaha Bukovce v Cavtatu, zříceniny hradu Soko-grad a další,
  • 50 % sleva na výlet lodí na ostrov Lokrum.
Dubrovník
Dubrovník, Stradun

Cena Dubrovnické karty by přitom zůstane i v příštím roce stejná: jednodenní karta za 150 kun, třídenní karta za 200 kun a sedmidenní karta 250 kun. Od příštího roku by do nabídky karty měla být zahrnuta i návštěva Lazaretů, kde se očekává dokončení rekonstrukce.

Také se zvažuje možnost zavedení mimosezónní slevy. Po čtyři podzimní a zimní měsíce, tedy od 16. listopadu do 15. března, by se za kartu platila jen polovina, ale zatím o tom nebylo s konečnou platností rozhodnuto.


Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat