Záhřebský hotel Esplanade získal hotelového Oscara

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Záhřebský hotel…
Publikováno: 23.01.2015
Záhřeb
Záhřeb, hotel Esplanade

V Kapském městě v Jihoafrické republice byla v prosinci loňského roku udělena nejvyšší ocenění ve světovém hotelovém odvětví - World Luxury Hotel Awards. Záhřebský pětihvězdičkový hotel Esplanade získal tuto cenu v kategoriích "Nejlepší městský luxusní hotel" (Luxury City Hotel) a "Nejlepší historický luxusní hotel" (Luxury Historical Hotel).

Záhřeb
Záhřeb

Předávání těchto vysokých ocenění je vždy i prestižní společenskou akcí, protože se tato ceremonie pokládá za obdobu předávání Oscarů ve filmovém světě. Předávání se zúčastňují špičky hotelnictví z celého světa a společenské celebrity, jakož i představitelé médií všech typů. Získání těchto ocenění se pokládá za vrchol úspěchu v tomto oboru, neboť vyžaduje splnění nejvyšších standardů kvality hotelu a jím poskytovaných služeb, ale i zaměření na jednotlivé detaily hotelové nabídky a mimořádné úsilí všech pracovníků hotelu v uspokojování veškerých požadavků a přání hostů.

Hotel Esplanade, nejprestižnější hotel hlavního města Chorvatska, byl založen v roce 1925 už se záměrem poskytovat služby nejvyšší kvality cestujícím slavného Orient Expressu na trati Paříž – Istanbul. Byla to v této době jedna z nejelegantnějších staveb ve městě a měla od samého začátku i důležité postavení v jeho společenském životě. Hotel nabízel hostům tehdy nevídaný přepych a nádheru, takže významné osobnosti vždy s oblibou vyhledávaly jeho služby.

Na jaře roku 2004 byl Esplanade znovu otevřen po komplexní rekonstrukci. Jeho novou úroveň po obnově dokazují jeho četná vysoká ocenění, např. "Condé Nast Traveller Gold List" a "Reader´s Choice Award", "Expedia Insiders Select", "World Travel Awards" a dlouhodobě první místo v hodnocení portálu "Tripadviser".


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr

Mohlo by vás zajímat