Největší světové setkání majitelů skútrů Vespa tentokrát v chorvatském Biogradu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Největší světové…
Publikováno: 08.06.2015
Biograd na moru
Biograd na moru

Největší mezinárodní shromáždění majitelů a příznivců italských skútrů značky Vespa – vespistů se bude letos konat poprvé v Chorvatsku. Hostitelem tradičních "Vespa World Days" tedy bude po Paříži, kde se konalo první setkání v roce 1954, Barceloně, Římu, Madridu, Florencii, Veroně, San Marinu, Hamburku, Vídni, Londýnu severodalmatské město Biograd na moru. Setkání se uskuteční ve dnech 11. až 15 května. Svou účast na něm již potvrdilo přes 5 000 majitelů Vesp, což je nejvíc v celé historii srazů.

Biograd pořádal již dříve akce podobného typu a získal tak potřebné zkušenosti. Organizačně se bude podílet i historické město Zadar, kde se bude konat slavnostní galavečer. V jedné z nejvýznamnějších památek města Zadaru, v kostele sv. Donáta, budou vystaveny nejcennější a unikátní historické ukázky skútrů Vespa.

Zadar
Zadar, kostel sv. Donáta

Do příprav "Světových dnů Vespy" se zapojilo všech deset Vespa klubů v Chorvatsku, které jsou sdruženy v Chorvatském Vespa klubu (Vespa Klub Hrvatska založen v roce 1962). Přestože patří se svými 300 členy k nejmenším národním klubům, oceňuje Vespa World Club jeho homogenitu a jeho vztah k značce Vespa. Jednotlivé kluby se nacházejí ve větších městech, především na pobřeží Jadranu.

Vesnice Světových dnů Vespy se stánky se bude nacházet na nábřeží v Biogradu a na promenádě Dražica. Odtud také vyrazí kolona dlouhá deset kilometrů na slavností vyjížďku do Zadaru vzdáleném 32 kilometrů kde pak bude následovat galavečer ve sportovním centru Višnjik. Do programu jsou zařazeny i výlety do okolí, např. do Národního parku Krka, do Zadaru a Ninu, na ostrovy Pašman a Ugljan, na ostrov Dugi otok a k Vranskému jezeru. Nebude chybět ani každodenní večerní program a párty.

Informace:

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat