Hydroplánem lze nově letět ze Splitu na ostrovy Lastovo a Lošinj

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Hydroplánem lze…
Publikováno: 17.08.2015
Mali Lošinj
Mali Lošinj

Společnost European Coastal Airlines (ECA), která svými hydroplány zajišťuje letecké spojení mezi městy na jadranském pobřeží a ostrovy. Hydroplány jsou letadla uzpůsobená k přistávání a startování na vodní hladině. Společnost ECA používá obojživelná letadla, tzv. amfibie, tedy taková, která mohou startovat i přistávat jak ze země, tak z vody, konkrétně typy DeHavilland Twin Otter 6-300 s kapacitou 19 cestujících a Grumman G-21 Goose.

Od loňského srpna, kdy vzlétl první hydroplán ze základny Resnik (blízko splitského letiště) na třináctiminutový let do Jelsy na ostrově Hvaru, postupně rozšiřuje síť svých linek (podrobněji v aktualitě z 27. 3. 2015: Hydroplány létají do dalších destinací na pobřeží a ostrovech).

Lastovo
Lastovo

V polovině července přibyla každodenní linka ze Resniku a Puly na ostrov Lošinj. V Pule přistává na základně v přístavu a na Lošinji zatím na letišti, dokud nebude postavena základna v přistavu Mali Lošinj (na lokalitě Velopin). Let z Resniku na Lošinj trvá 46 minut a stojí 549 kun, z Puly na Lošinj trvá 14 minut a stojí 349 kun.

Před pár dny byla slavnostně otevřena hydroplánová základna přímo ve splitském přístavu, o niž společnost ECA usilovala již řadu let, ale u navržených lokalit narážela vždy na nesouhlas přístavní správy. Nachází na Nábřeží knižete Domagoje (Obala kneza Domagoja), molo 23 (gat 23). Ze základny hydroplány létají do Jelsy na Hvaru (let trvá 11 minut), do Ubli na ostrově Lastovo (let trvá 22 minut) a do Resniku (let trvá 3 minuty).

Lastovo je zcela novou destinací v letovém řádu společnosti ECA. V nejbližších dnech by měla následovat i Korčula na stejnojmenném ostrova, kam se bude létat také ze splitského přístavu.

Pro letošní sezónu byly zrušeny všechny lety do Rijeky a Rábu (a opačně) kvůli přechodnému nedostatku hydroplánů.

Informace: European Coastal Airlines: www.ec-air.eu.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat