Festival elektronické hudby "Ultra Europe" již popáté ve Splitu a na středodalmatských ostrovech

Největší festival elektronické hudby v Evropě "Ultra Europe" se bude letos konat od 13. do 19. července ve Splitu a na třech středodalmatských ostrovech - Hvaru, Brači a Visu.

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Festival…
Publikováno: 07.07.2017

Největší festival elektronické hudby v Evropě "Ultra Europe" se bude letos konat již popáté ve Splitu a na třech středodalmatských ostrovech - Hvaru, Brači a Visu, a to od 13. do 19. července. Na festivalu vystoupí největší zahraniční hvězdy a předpokládá se na 150 000 návštěvníků ze 140 zemí celého světa.

Festivalu však předcházela jednání organizátora festivalu, společnosti ULTRA Worldwide a jejího domácího partnera MPG Live, se zástupci města Splitu, Splitsko-dalmatské župy a ministerstva cestovního ruchu o finanční podpoře festivalu a hlavně o podpoře setrvání v Chorvatsku. Ředitel festivalu zdůraznil, že není snadné udržet jej v Chorvatsku, neboť tak, jak roste renomé festivalu, stoupá i zájem mnohých zemí jej převzít.

Ultra Music Festival vznikl v roce 1999 jako jednodenní akce v Miami a postupně se rozrostl v jeden z největších EDM (Electronic Dance Music) festivalů na světě. Ultra Music festival se mimo Evropu pořádá v Soulu, Santiagu De Chile, Buenos Aires, Rio de Janeiru, Johannesburgu, Tokiu, Singapuru, Hong Kongu, Bangkoku a Miami.

Pro Split a další lokality představuje velký hospodářský přínos: festival navštíví denně 35 tisíc návštěvníků, kteří za dobu konání festivalu utratí přibližně 300 milionů kun. Na splitské letiště přilétá jen v té době na čtyřicet soukromých letadel. Regaty na ostrov Brač se účastní kolem 600 jachet, většinou zahraničních. Na festival přijíždí kolem 900 akreditovaných novinářů, což má pro Chorvatsko obrovskou propagační hodnotu.

Na festivalu se představí největší hvězdy současné elektronické hudby, např. Adam Beyer, AfroJack, Armin Van Buuren, Axvell & Ingrosso, Carl Cox, David Guetta, Dubfire, Hardwell, Joseph Capriati, Marco Carola, Martin Garrix, Nic Fanciulli, Sasha John Digweed, DJ Snake, Steve Angello, Tiesto a Steve Aoki.

Letošní festival bude zahájen ve četvrtek 13. července "Opening Party" v Giraffe Palm House. Hlavní program "Ultra Europe" se bude konat od pátku 14. do neděle 16. července na čtyřech scénách na stadionu Poljud ve Splitu. V pondělí 17. července vypluje regata plachetnic "Ultra Yacht Regatta Party" na ostrov Brač, kde se na proslulé pláž Zlatý mys (Zlatni Rat) v Bolu uskuteční velká party. Další party nazvaná "Ultra Beach" pro 5 000 účastníků proběhne 18. července na sousedním ostrově Hvaru, v Amfora Grand Beach Resortu ve Hvaru. A závěr bude patřit "Closing party" 19. červenci v pevnosti Fort George ve Visu na stejnojmenném ostrově.

Oficiální after-movie: Ultra Europe Aftermovie 2016.

Informace: ULTRA EUROPE 2017.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Chorvatsko


Zdroj informací:


Nejbližší zajímavá místa

Mohlo by vás zajímat