"KalelargArt" – festival pouličního umění a zábavy v Zadaru

Desátý ročník festivalu pouličního umění a zábavy "KalelargArt" se bude konat 4. a 5. srpna v centru Zadaru.

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... "KalelargArt" –…
Publikováno: 03.08.2017

Desátý ročník festivalu pouličního umění a zábavy "KalelargArt" se bude konat 4. a 5. srpna v centru Zadaru. Je nazván podle ulice zvané Kalelarga, která protíná staré městské jádro historického Zadaru (podrobněji v tematickém článku: Kalelarga, nejvýznamnější ulice Zadaru.

Zadar
Zadar, ulice Kalelarga

Festival prezentuje různé formy uměleckého výrazu, od hudebních, tanečních a divadelních performancí, vizuálních projektů až po různá pouliční akrobatická a cirkusová vystoupení, která baví kolemjdoucí na každém kroku. Kalelarga se změní v jedno velké jeviště, kde se spojí účinkující se svým publikem a vznikne jedinečná atmosféra veselí a pohody. Kalelargu oživí produkce pouličních hudebníků i bluesová či jazzová hudba, akrobaté svými kousky hraničícími s nadpřirozenými schopnostmi, žongléři svými neskutečnými dovednostmi nebo klauni svými vtipnými kousky.

Na festivalu vystoupí celá řada pouličních umělců z Chorvatska i ze zahraničí, například performer Ludi Man Band, tedy jedinečný one man band, který zahraje na modifikovaný kontrabas, nebo Filip Borelli se svou kinetickou světelnou performancí, která je současně i umělecko-fyzikálním experimentem.

Program bude zahájen v pátek ve 21 hodin na Národním náměstí (Narodni trg) a na několika lokalitách podél ulice Kalelarga, kde bude probíhat ve stejném čase i v sobotu.

Festival organizuje agentura Ross Media Consulting pod patronací města Zadaru, Turistického sdružení města Zadaru a Zadarské župy.

Informace: Turistička zajednica grada Zadra

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Zadar


Zdroj informací:

  • Turistické sdružení města Zadaru (Turistička zajednica grada Zadra): www.zadar.travel

Mohlo by vás zajímat