Začíná největší festival elektronické hudby v Evropě - splitský "Ultra Europe"

Letos to bude již pošesté, co se Split stane cílem milovníků elektronické taneční hudby z celé Evropy, kde zahrají: Afrojack, Carl Cox, David Guetta...

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Začíná největší…
Publikováno: 03.07.2018

Letos to bude již pošesté, co se středodamatská metropole Split stane cílem milovníků elektronické taneční hudby z celé Evropy. Festival "Ultra Europe" se bude od 5. do 11. července konat na splitském stadionu Poljud a na třech středodalmatských ostrovech - Hvaru, Brači a Visu. Opět se očekává, že festival navštíví přes 150 tisíc návštěvníků.

Na festivalu se představí světově proslulá jména současné elektronické hudby, například Afrojack, Alesso, Armin Van Buuren, Carl Cox, David Guetta, DJ Snake, Eric Prydz, Hardwell, Jamie Jones, Joseph Capriati, Paco Osuna, Eats Everything, Fedde Le Grand, The Chainsmokers.

Za pět let existence se festival Ultra Europe stal největší akcí, která se kdy v Chorvatsku uskutečnila. A čísla hovoří jasně: více než 700 tisíc návštěvníků ze 146 zemí světa, přes 500 milionů celkové útraty návštěvníků každý rok, více než miliarda sdělení na různých mediálních kanálech.

Ultra Music Festival vznikl v roce 1999 jako jednodenní akce v Miami a postupně se rozrostl v jeden z největších EDM (Electronic Dance Music) festivalů na světě. Ultra Music Festivaly probíhají po celém světě - v americkém Miami, v Koreji, Číně, Japonsku, Mexiku, Brazílii, Jihoafrické republice, Austrálii a jedinou destinací v Evropě je právě Chorvatsko. Letos v květnu došlo k dohodě mezi společností ULTRA Worldwide a jejím chorvatským partnerem MPG Live, že festival zůstane v Chorvatsku až do roku 2022. Rovněž byla domluvena finanční podpora od města Splitu, Splitsko-dalmatské župy a ministerstva cestovního ruchu.

Letošní festival bude zahájen ve čtvrtek 5. července "Opening Party" ve splitském klubu Hemingway. Hlavní program "Ultra Europe" se bude konat od pátku 6. do neděle 8. července na stadionu Poljud ve Splitu. V pondělí 9. července vypluje regata plachetnic "Ultra Yacht Regatta Party" na ostrov Brač, kde se v klubu 585 na proslulé pláž Zlatý mys (Zlatni Rat) v Bolu uskuteční velká party. Další party nazvaná "Ultra Beach" proběhne 10. července na sousedním ostrově Hvaru, na pláži Amfora Grand Beach Resortu ve Hvaru a večer bude patřit "Ultra Beach After Party - Resistance Hvar" na pláži Carpe Diem Beach Club. Festival zakončí "Closing party" 11. července v pevnosti Fort George ve Visu na stejnojmenném ostrově.

Program "Ultra Europe 2018":

  • 5.7. Opening party, Hemingway Split
  • 6.7. - 8.7. Split, Poljud
  • 9.7. Ultra Regatta, pláž Zlatý mys (Zlatni Rat), Club 585, Bol (Brač)
  • 10.7. Ultra Beach, pláž hotelu Amfora, Hvar (Hvar)
  • 10.7. Resistance Hvar, Ultra Beach After Party Carpe Diem Beach Club, Hvar (Hvar)
  • 19.7. Resistance Vis Closing Party, pevnost Fort George, Vis (Vis)

Informace: ULTRA EUROPE 2018

Oficiální after-movie: Ultra Europe Aftermovie 2017

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Střední Dalmácie


Zdroj informací:


Nejbližší zajímavá místa

Mohlo by vás zajímat