Tkon

Zemědělská a rybářská obec (750 obyv.) v jihovýchodní části ostrova Pašman. Obyvatelstvo se živí zemědělstvím (olivovníky, vinná réva) a rybářstvím; částečně též jednoduchý cestovní ruch.

Chorvatsko... Místa... Tkon
Plánek:   ostrov Pašman (20 kB)

Zemědělská a rybářská obec (750 obyv.) v jihovýchodní části ostrova Pašman. Obyvatelstvo se živí zemědělstvím (olivovníky, vinná réva) a rybářstvím; částečně též jednoduchý cestovní ruch. Tkon leží při místní silnici vedoucí ostrovem Pašmanem a Ugljanem. Trajekt z Biogradu n. m. Přístav chráněn před větry, dobré kotviště.

Tkon
Tkon s přístavištěm trajektů

Ubytování

Možnost ubytování v hotelu, soukromí, v naturistickém kempu Sovinje (viz Naturistické kempy) a v několika malých soukromých kempech. Hotel D´Erco byl otevřen v roce 2015, nachází v zrekonstruovaném letohrádku šlechtické rodiny D´Erco z 19. století.

Hotely:
D´Erco

Kempy:
Sovinje (FKK)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

Byl jsem jednou a to ještě coby teenager. Místo hezké, lehce odříznuté od civilizace, večerní vyžití minimální, ale na ostrově jsou i další zajímavá místa. Dobrý na projíždky na kole. Moře moc hezké, čisté. Lze pojmout i jako zážitek z cestování na trajektu do protějšího Biogradu. To už je dost živé místo.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook