www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » "Mořský koník" bude opět ve Vrbosce na ostrově Hvaru

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní doprava"Mořský koník" bude opět ve Vrbosce na ostrově Hvaru

25.4.2013

Pod tradičním názvem "Mořský koník" pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky i v tomto roce léčebně-ozdravné pobyty pro některé skupiny chronicky nemocných dětí. Týká se to především těch, kteří se léčí s lupénkou, atopickým ekzémem, bronchiálním astmatem, obstruktivní plicní nemocí a alergickými onemocněními. Mořského koníka se dosud zúčastnilo okolo 100 tisíc dětí.

Vrboska
Vrboska

Již 20. ročník Mořského koníka se uskuteční na dvou přímořských lokalitách: v Chorvatsku v hotelovém komplexu Adriatic ve Vrbosce na ostrově Hvar a v Řecku v hotelovém komplexu Poseidon Beach na poloostrově Chalkidiki v blízkosti městečka Neos Marmaras.

Vrboska
Vrboska, v popředí u zátoky hotel Adriatic

Hotelový komplex Adriatic Vrboska se nachází na chorvatském ostrově Hvar u městečka Vrboska. Je umístěn v zátoce obklopené borovými lesy, kterou lemují skalnaté a oblázkové pláže. Ubytování je zajištěno ve zděných hotelových pavilonech, ve 2 až 3-lůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Pro děti jsou zde k dispozici sportoviště a další prostory pro zájmový i kulturní program.

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR letos pořádá 5 turnusů po 21 dnech, které se konají v době od 27. května do 9. září 2013. Kapacita každého turnusu je 320 dětí. Doprava se uskutečňuje letecky a trajektem, transfery autobusem. Veškeré informace o podmínkách účasti dětí na léčebně-ozdravném pobytu "Mořský koník" najdete na stránkách VZP.


Zdroj informací:

mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová

Foto 2 převzato z materiálů Chorvatského turistického sdružení
www.htz.hr
www.htz.hr