www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » V Krku byl představen virtuální průvodce městem

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaV Krku byl představen virtuální průvodce městem

21.8.2014

Město Krk na stejnojmenném kvarnerském ostrově představilo na konci července novou mobilní aplikaci "Po cestách města historie a kultury" – iKrk App (Putevima grada povijesti i kulture) jako výsledek podpory inovací v turistických destinacích, kterou poskytlo Ministerstvo cestovního ruchu, město Krk a Turistické sdružení města Krku.

Krk
Krk

Bezplatná aplikace pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android a iPhone je dostupná v chorvatštině, angličtině, němčině a italštině. Informace o možnostech stažení najdete na stránkách Turistického sdružení města Krku: www.tz-krk.hr, logo iKrk App je umístěno po pravé straně. Celé centrum města je pokryto signálem WiFi (zdarma).

Virtuální průvodce umožňuje zájemcům se vztahem k moderní technice podrobně se seznámit se 44 lokalitami starého města Krku, s jeho pomocí si projít krok za krokem uličky, náměstí, kostely, paláce i pevnosti. Cílem projektu je i přístupnější prezentace bohaté a zajímavé historie města starého tisíc let prostřednictvím chronologického přehledu se zvláštním důrazem na význam vlády šlechtického rodu Frankopanů a historii rozvoje cestovního ruchu.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: ubytování ve městě Krk


Zdroj informací:

  • Turistické sdružení města Krku (Turistička zajednica grada Krka): www.tz-krk.hr
  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica): www.chorvatsko.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours