www.chorvatsko.czHlavní stránka »  Aktuality » Úspěšný dalmatský propagační film "The Heart of Adriatic"

Diskuzní fórum
Počasí

Aktuality

Tematické       články

Odkazy

Lodní dopravaÚspěšný dalmatský propagační film "The Heart of Adriatic"

18.11.2014
Brela
Brela

Propagační film Turistického sdružení Splitsko-dalmatské župy "The Heart of Adriatic" (Srdce Jadranu) získal na prestižním "Baku Internatioval Tourism Film Festivalu", který se konal letos v létě v hlavním městě Ázerbájdžánu Baku, zlatou medaili (Golden Award) za nejlepší propagační turistický film v kategorii krátkých turistických filmů a reklam.

Film uspěl v obrovské konkurenci 68 filmů z celého světa, mezi nimiž byly např. filmy z Austrálie, Turecka, Ruska, Slovinska, Ázerbájdžánu, Rakouska, Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Itálie, Řecka, Laosu a České republiky.

Film "The Heart of Adriatic" režiséra Ivana Periće vznikl v produkci Turistického sdružení Splitsko-dalmatské župy a týmu společnosti Dream Division. Veřejnosti byl představen již před rokem a za tu dobu si na You Tube připsal přes 1,3 milionu shlédnutí. Tak vysoká sledovanost ho zařadila mezi nejúspěšnější chorvatské filmy.

Na festivalu v Baku soutěžilo ještě několik dalších chorvatských filmů, např. "Nacionalni park Brijuni/National Park Brijuni – The Hidden Paradise" Marka Vrdoljaka, "Novigrad/Cittanova" Zorana Margetiće, a dva další filmy společnosti Dream Division: "Starogradsko polje/Starigrad Plain" a "Makarska: Where Distances Meet".

You Tube: "The Heart of Adriatic".


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2016 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours