- naučná ekostezka Tramuntana umožňuje bližší seznámení s nedotčenou přírodou této oblasti. Je dlouhá 12 km, s několika zastávkami na nejpozoruhodnějších lokalitách (dubové a kaštanovníkové lesy, ilyrská opevnění, kostelík), je doplněna výtvarnými díly a verši. Zvládá se obvykle za 3-4 hod.
- vycházka k zachovalému, 8 m dlouhému římskému mostu přes 12 m hlubokou rokli (opraven ve 2.pol. 19.stol.). Je to jediný dochovaný římský most na východním Jadranu.
- pozůstatky pěti předrománských kostelíků v okolí vesnice.
- výlet na na vrch Sis (639 m) a na nejvyšší vrchol ostrova, Gorice (648 m). Cesta na vrchol vede z křižovatky Križić (tam, kde se lokální silnice od Beli napojuje na hlavní ostrovní komunikaci). Podrobněji tematický článek: Hory kvarnerských ostrovů.
- Cyklistické výlety po ostrově (podrobněji tematický článek: Cyklistické trasy v oblasti Kvarneru).
- Dragozetići - 12 km západně (6 km od trajektového přístavu Poroziny). Je to malebná stará horská vesnička ve vnitrozemí severní části ostrova (279 m). Rozkládá se amfiteatrálně
při hlavní silnici Porozina - Cres. Vysoká venkovská kamenná stavení vynikají svou jednoduchostí a funkčností, obrůstají pnoucí se zelení.
Je již minimálně obydlena,
zbylo tu už jen asi 30 obyvatel. Vesnice chátrá a vymírá, odchod obyvatel za lepšími
podmínky života pokračuje. Podnebí je tu velmi drsné, místo je stejně jako celý sever
Cresu vystaven obávanému větru z pevniny, bóře.
Zajímavé kamenné nádrže na zachycování dešťové vody, tzv. šterne, do nichž jsou svedeny okapní roury. Zvláštní jsou též pozoruhodné staré plastiky lidových sochařů. Za vidění stojí i krásný, pozdně gotický mramorový polyptych ve zdejším kostele. Krásný výhled na moře. Automobilisté se tu s oblibou zastavují při cestě od trajektového přístavu Porozina do jižněji položených částí ostrova a na ostrov Lošinj.