Investice do kvarnerských hotelů a kempů pokračují

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Investice do…
Publikováno: 04.04.2013

Hotelové podniky v oblasti Kvarneru letos investují 134 milionů kun do zkvalitnění své nabídky pro sezónu 2013. V současné době je většina investičních projektů již před dokončením. Všeobecná ekonomická krize sice poněkud snížila intenzitu investování v této oblasti, ale úplně neutlumila snahu hotelových podniků zlepšit kvalitu poskytovaných služeb a komfort těchto zařízení.

Na ostrově Lošinj pokračuje hotelový podnik Jadranka (Lošinj Hotels & Villas) v investicích do svých hotelů. Rekonstrukcí již prošly hotely Wellness Hotel Aurora, Kinder Hotel Vespera v lokalitě Sunčana uvala (Mali Lošinj) a Vitality Hotelu Punta v letovisku Veli Lošinj. Nyní je na řadě hotel Bellevue, který po jejím dokončení bude mít čtyři hvězdičky, stejně jako tři jmenované hotely. Následovat bude druhá etapa rekonstrukce hotelu Punta, která zahrnuje rozšíření současného wellness centra a výstavba nového bazénu. Oba projekty budou zahájeny až po sezóně.Ráb
Ráb, Suha Punta

Nejlepší rábský hotel Grand Hotel Imperial hotelového podniku Imperial Rab neskončil se svou snahou o zkvalitňování svých služeb ani tehdy, když před pár lety vylepšil svůj komfort na čtyři hvězdičky. Nyní uvádí do provozu nové dva bazény – otevřený a krytý. Týž hotelový podnik rekonstruoval a zmodernizoval dvanáct apartmánů v nedalekém komplexu Suha Punta (ty dosáhly tímto kategorii tří hvězdiček), rozšířilo plochu kempu Padova III a výrazně zlepšilo škálu služeb poskytovaných v rámci kempu San Marino v blízkém Loparu. Tam byla vybudována cyklostezka a cesty pro pěší, dětské hřiště a modernizována centrální část kempu, včetně parkové úpravy a nákupních možností.
Opatija
Opatija

Ani na kvarnerské pevnině však neutuchal stavební ruch. Poměrně velké prostředky vložil hotelový podnik Liburnia Riviera Hotels v Opatiji do svého nejlepšího hotelu, pětihvězdičkového Ambasadoru. Při rekonstrukci kompletně nebo částečně vyměnil zařízení a vybavení 180 pokojů, včetně jejich koupelen. Pracuje se na vylepšování a zmodernizování restauračních prostor, haly a samotného vstupu do hotelu. Část těchto prací proběhne do dubna, druhá etapa bude pokračovat po skončení sezóny. Budou opraveny i fasády hotelů Residenz a Palace, určité úpravy proběhnou i v hotelu Admiral. V kempu Medveja v letovisku Medveja se hlavní investice soustřeďuje na postavení dalších čtyřiceti mobilních domků.


Selce
Selce, Uvala SlanaCrikvenická riviéra se může pochlubit prvním pětihvězdičkovým hotelem v oblasti. Je jím hotel Amabilis v letovisku Selce, který stojí přímo na břehu moře. Má 29 luxusních pokojů a dva apartmány, wellness centrum a krytý bazén. Značnou investicí je v tomto letovisku i komplexní úprava v kempu Uvala Slana hotelového podniku Club Adriatic. Ta bude znamenat především rekonstrukci centrálních sanitárních zařízení, vybudování nových kempových parcel, celkovou úpravu kempu, včetně osvětlení, vegetace, vodovodních a elektrických sítí. Součástí kempu bude i nový aparthotel Club Vala se dvěma menšími bazény, které budou moci používat jako hosté nového hotelu, tak zdejšího kempu.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat