Proslulý hotel Therapia v Crikvenici změnil vlastníka i své jméno

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Proslulý hotel…
Publikováno: 14.03.2014
Crikvenica
Crikvenica, hotel Therapia

Tradice crikvenického hotelu Therapia je velmi dlouhá. Byl otevřen před 119 léty, v roce 1895 a nesl tehdy jméno po jednom z členů habsburského rodu "Nadvojvoda Josip" (česky Velkovévoda Josef), ale již o čtyři roky později byla přejmenován na "Therapia" a toto své jméno si nesl až do loňského roku, kdy jej koupil rakouský hotelový řetězec "Holleis Hotels". A nový majitel se rozhodl hotel kompletně rekonstruovat a současně mu směnit jméno – po skončení renovace se bude jmenovat "Kvarner Palace".

Crikvenica
Crikvenica, hotel Therapia

Posledním chorvatským majitelem hotelu byl slavný chorvatský fotbalista – dlouholetý reprezentant Chorvatska Igor Štimac. Ten jej koupil po skončení kariéry a přeměnil chátrající hotel silnou finanční injekcí v chloubu města a celého zdejšího přímoří. Vedl jej úspěšně devět let.

Nový majitel má své sídlo ve známé rakouské turistické destinaci Zell am See, kde současně vlastní dva luxusní hotely ("Grand hotel Zell am See" a "Salzburgerhof") a dva další má vysoko v horách. Crikvenický hotel, bývalá "Therapia", není v současné době jediným hotelem řetězce na Jadranu – před devíti lety koupil v Opatiji hotel "Miramar".

Probíhající rekonstrukce crikvenického hotelu má skončit v dubnu, kdy otevře své brány hostům. Stejně jako opatijský hotel "Miramar" bude i "Kvarner Palace" čtyřhvězdičkový, bude mít 992 pokojů a 17 apartmánů, hostům bude k dispozici wellness centrum, posilovna, krytý i otevřený bazén a celá řada služeb odpovídající úrovni tohoto zařízení. Chloubou hotelu bude terasa rozkládající se od hotelu k venkovnímu bazénu a v přilehlém parku. Nový majitel chce výrazně zvýšit počet zaměstnanců hotelu, kteří mají přispět k výraznému zkvalitnění služeb hotelovým hostům.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat