"Biogradský stůl" nabídne 1 200 metrů gastronomických lahůdek

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... "Biogradský stůl"…
Publikováno: 05.06.2014
Biograd
Biograd na moru

Více než čtyři sta vystavovatelů nejen z různých krajů Chorvatska, ale i ze zahraničí: z Itálie, Česka, Rakouska, Slovinska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny a Makedonie se zúčastní letošního "Festivalu původních potravin, pití, gastronomických specialit, originálních suvenýrů a folkloru" s názvem "Biogradský stůl" (Biogradski stol). Již devátý festival v pořadí se bude konat od 6. do 8. června v letovisku Biograd na moru v severní Dalmácii.

"Biogradský stůl" každoročně zahajuje hlavní turistickou sezónu. Dobré výsledky za první čtyři měsíce, uskutečněný booking ubytovacích kapacit a řada plánovaných atraktivních manifestací napovídá, že by se mělo jednat o úspěšnou sezónu. Hned příští týden se do Biogradu sjede na 30 000 motorkářů na Dny Harleye Davidsona (Dane Harleyja Davidsona).

Biograd
Biograd na moru, živé noční nábřeží

Na nábřeží Krále Petra Krešimira IV. (Obala kralja Petra Krešimira IV.) bude instalován obří stůl dlouhý 1 200 metrů, kde budou připravovat speciality biogradští kuchaři a četní vystavovatelé. Návštěvníci budou tak moci na vlastní oči vidět, jak vaří "černé" rizoto z plodů moře (crni rižot), jehněčí lešo, slaný koláč prisnac, gigantická "peka" o průměru 1,5 metru (pokrm připravovaný na ohništi v nádobě pod poklopem) či soparnik, což je placka plněná špenátem pečená ve žhavém popelu. Kuchaři ze sdružení "Kotličari z podrávského města Belišće připraví 600 litrů rybího paprikáše a rybáři z delty Neretvy zase svoji specialitu - úhoře (jegulje).

O hudební doprovod se postarají vokální folklorní skupiny zvané klapy a další soubory.

Očekává se, že gastronomickou přehlídku a doprovodnou prodejní výstavu navštíví na dvacet tisíc hostů.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat