V crikvenické Thalassotherapii bylo otevřeno nové léčebné a rehabilitační centrum

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... V crikvenické…
Publikováno: 08.12.2015

Crikvenica
Crikvenica

V severojadranském letovisku Crikvenica byl začátkem listopadu zahájen provoz v novém objektu Speciální nemocnice pro zdravotní rehabilitaci "Thalassotherapia" (Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju), kterou navštěvují pacienti z celého světa. Zdravotní turistika má na crikvenické riviéře více než staletou tradici.

Díky svému mírnému podnebí se subtropickou vegetací, chráněné poloze před silnými větry, vysokému obsahu soli ve vzduchu, vysokému počtu hodin slunečního svitu se Crikvenica rozvíjí jako přímořské klimatické lázně již od konce 19. století, kdy tu rakousko-uherská šlechta postavila první hotely Therapia a Miramare. Předchůdkyní dnešní Thalassotherapie byla Česká dětská zotavovna, kterou tu vybudovala Češka Marie Stejskalová. České děti sem jezdily kvůli léčbě nemocí dýchacích orgánů a rekreaci až do roku 1948 (kromě válečných let). V roce 1960 byly založeny dva ústavy pro talasoterapii, tedy léčbu založenou na využití mořské vody (řecky thalassa = moře, therapia = péče), které se v roce 1967 spojily v Nemocnici pro léčení a rehabilitaci dýchacích orgánů. I když se přesné názvy ústavu měnily, dodnes se používá výhradně název "Thalassotherapia".

Crikvenica
Crikvenica, pláže

Rekonstrukcí a dostavbou centrálního objektu nemocnice se výrazně zvýšila kapacita ambulantního oddělení a získala podstatně větší prostor jak pro diagnostiku, tak pro léčbu chorob dýchacích orgánů a pohybového ústrojí. Je velmi důležité, že vše je nyní soustředěno pod jednou střechou, což dříve nebylo možné. O 35 se navýšil počet odborných pracovníků – lékařů, fyzioterapeutů a sester, což umožňuje zkvalitnit poskytované služby a rozšířit ambulantní i stacionární péči.

Primorsko-goranská župa do tohoto projektu investovala 23 milionů kun, ale i v uplynulých letech vložila nemalé prostředky do obnovy a nového vybavení, například do padesáti nových moderních lůžek, nového bazénu s teplou mořskou vodou, nové barokomory, rehabilitačního parku a nové recepce.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat