"Dny vína ostrova Krku" ve Vrbniku

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... "Dny vína ostrova…
Publikováno: 27.08.2013
Vrbnik
Městečko Vrbnik na ostrově Krku

Již tradičně se poslední srpnový víkend koná v malebném Vrbniku gastronomická slavnost "Dny vína z ostrova Krku" (Dani vina otoka Krka). I letos se zde představí nejoblíbenější vína ostrova v čele s bílou žlahtinou, protože to byla právě tato odrůda, která Vrbnik nejvíce proslavila.

V pátek 30. srpna a v sobotu 31. srpna vždy od 17 až do 24 hodin budou ve stáncích na vrbnickém náměstí probíhat ochutnávky vín. Pokud návštěvníka víno zaujme, bude si moci koupit od vinaře lahvové víno za příznivou cenu. Kromě vína budou nabízeny i další produkty, např. různé druhy pálenek (rakija), likéry, prošek, olivový olej, krcké sýry, med, aromatické byliny apod.

Vrbnik
Vrbnik, střed městečka

Součástí slavnosti bude i výstava vybavení a nářadí pro pěstování vinné révy a pro výrobu vína (v sobotu od 10 do 16 hod.). Odborníci se mohou zúčastnit přednášek předních vinařských odborníků.

Večer se přidá zábavní program, především koncerty různých folklorních skupin (vždy od 20.30 hod.).

Na zvýšený příliv hostů se připravují i vrbnické restaurace a konoby, které vaří vynikající speciality ostrova i celé kvarnerské oblasti.

Městečko Vrbnik je oblíbeným výletních místem turistů jak z ostrova Krku, tak i z pevniny. Cestovní agentury z protilehlých letovisek Novi Vinodolski, Crikvenica a Selce sem pořádají jednodenní lodní výlety, které zahrnují prohlídku městečka a ochutnávku proslulé žlahtiny.Zdroj informací:

  • Turistické sdružení obce Vrbnik (Turistička zajednica općine Vrbnik): www.vrbnik.hr

Mohlo by vás zajímat