Pula

Pula jedno z největších středisek cestovního ruchu na Istrijském poloostrově. Na své si tu přijdou milovníci antických památek i ti, kteří si chtějí o dovolené užívat, bavit se i sportovat.

Chorvatsko... Místa... Pula
aktualizace: 12.04.2022

 • Pula se svými 57 tisíci obyvateli představuje největší město istrijské župy, hospodářské a kulturní centrum celé Istrie.
 • Leží v dobře chráněném zálivu na samém jihu Istrijského poloostrova, oklopena velmi členitým pobřežím. Díky této bezpečné poloze se stal pulský přístav hlavním námořním přístavem Rakouska-Uherska.
 • Pula je příjemné město s atmosférou rušného přístavního města i středomořského pobřežního letoviska. Setkává se tu dávná historie několika tisíciletí s moderním cestovním ruchem a vyspělou sítí služeb.
 • Navštěvuje se jako oblíbené pobytové letovisko a jako výletní cíl z celé Istrie. Turisty přitahuje mnoho historických památek, mezi nimiž patří první místo římskému amfiteátru z 1. století, široká nabídka kultury a zábavy, odpočinek na skvěle vybavených plážích, koupání v průzračném moři, gastronomické zážitky i široké možnosti sportování.
 • Téměř 30 kilometrů mořského pobřeží nabízí bezpočet míst ke koupání podle vlastních preferencí, procházkám a aktivní dovolené.
 • Pula pulsuje čilým dopravním ruchem. Nachází se tu mezinárodní letiště (u Ližnajnu, severovýchodně od města), nádraží se železničním spojením přes Pazin a Buzet do slovinské Divači, nebo přístav, odkud se lodí snadno přeplavíte na Kvarnerské ostrovy nebo do Benátek.
 • Kdo má rád výlety do blízkého okolí, může vydat na sever do národnímu parku na ostrovech Brijuni nebo na jih do chráněné krajinné oblasti na nejjižnějším istrijském mysu Kamenjak u Premantury.

Ubytování

Ubytovací kapacity jsou soustředěny na jihozápadní okraj města:

 • Verudela - na jihu poloostrova Verudela se nacházejí nejluxusnější pulské hotely a resorty (čtyřhvězdičkové) Park Plaza Histria, Park Plaza Arena Pula, Park Plaza Verudela a Grand Hotel Brioni, nejlepší pláže a mnoho služeb.
 • Zlatne Stijene - severně od Verudely - nabízí levnější (dvou a tříhvězdičkové) apartmánové komplexy Horizont Zlatne Stijene Resort a Splendid Zlatne Stijene, pobřeží u resortů je převážně skalnaté s upravenými terasami a přístupem do vody, v blízkosti také oblázkové pláže.
 • Pješčana Uvala - východně od Verudely - krásnou pláž obklopuje vilová čtvrť s ubytováním v soukromí, na pobřeží hotel Valsabbion.
 • Veruda - od Verudely k severu, zátoky s krásnými plážemi, v zeleni ukrytý hotel Pula, při pobřeží hostel Pula.
 • Stoja - od Verudy k západu, na poloostrově Stoja se rozkládá kemp Stoja.

Na opačném okraji Puly - na severu se nachází letovisko Puntižela (u Štinjanu) s kempem Brioni, hostelem pro mladé, pěknými plážemi a sportovišti.

Ve centru Puly je několik městských hotelů.

Prohlédněte si aktuální nabídku dovolené v Pule.


Hotely:
Park Plaza Histria
Park Plaza Arena Pula
Pula
Aurora
Riviera
Grandhotel Brioni
Valsabbion
Milan
Galija
Scaletta
Amfiteatar

Aktuální nabídka hotelů v Pule.


Apartmány:
Park Plaza Verudela
Horizont Zlatne Stijene Resort
Splendid Zlatne Stijene
Verudela Beach Resort
Verudela Vile Pula
Ribarska Koliba Resort
Sfinga Verudela
Adrion Aparthotel

Aktuální nabídka apartmánů v Pule.

Kempy:
Brioni (býv. Puntižela)
Stoja

Aktuální nabídka ubytování v kempech v Pule.


Související články

Římský amfiteátr v Pule - Arena
Akvárium v Pule - jedno z nejpřitažlivějších mořských akvárií na Jadranu
U Puly vzniká atraktivní letní scéna v antickém kamenolomu
V Pule byla zachráněna cenná římská mozaika
"Dny antiky" v Pule
Pulský amfiteátr v novém lesku
Pula má další zajímavé kulturní zařízení – galerii "Sveta Srca"
V pulském akváriu zachraňují poraněné želvy
Pohnutá historie baziliky Sancta Maria Formosa v Pule

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

V Pule jsme byli několikrát za dob studentských a svobodného mladého páru, což je pár let zpět. Jako mladá a čerstvá rodina zatím ne, ale v plánu to máme brzy. Na Pule se mi vždycky líbila velmi dobrá a rychlá dostupnost a také vybavenost města. Historické centrum je vážně moc krásné, působivé ve dne i v noci. Je to navíc regulérní město, takže je tam opravdu dost vyžití i mimo samotné koupání. I když pršelo, což se nám občas stalo, pořád bylo co dělat. Moře podle mě hezké, pláže taky, dostupnost ubytování dobrá. Navíc je fajn i to, že všude máte dost obchodů na doplnění zásob a super restaurace, takže člověku za chvíli neleze jídlo z jediné restaurace v okolí krkem. Když hledáte živé místo s ruchem a nabídkou všeho možného, je Pula fajn. Samozřejmě s rizikem, že na Istrii zrovna nevyjde dobré počasí, ale my jsme vždy chytili déšť max na odpoledne. Jinak fajn. Tedy až na jednu nevydařenou návštěvu, kdy jsme stanovali v kempu u přístavu, kde v noci celou noc ječel jeřáb.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook