V Poreči, Rovinji a Pule se investuje do další obnovy hotelů

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... V Poreči, Rovinji a…
Publikováno: 08.04.2015
Poreč
Poreč, staré město a ostrůvek Sv. Nikola

Podle informací z chorvatského Ministerstva cestovního ruchu budou letos činit investice do objektů cestovního ruchu 3,6 miliard kun, což představuje 483 milionů eur, z čehož 292 milionů eur připadá na hotelové podniky a zbytek na župy, města a turistická sdružení. Největší investice připadají na Istrijskou župu, Primorsko-goranskou župu (Kvarner) a Dubrovnicko-neretvanskou župu. Největšími investory v Istrii je hotelový podnik Valamar Riviera z Poreče, Arenaturist z Puly, Maistra z Rovinje, Laguna Novigrad z Novigradu a Istraturist z Umagu.

Největší istrijskou hotelovou investicí je kompletní přestavba všech hotelových kapacit podniku Valamar Riviera na ostrůvku Sv. Nikola u Poreče. Proměnou prochází jak hotel Fortuna, letohrádek Dvorac Isabella, depandance Miramare a někdejší bungalovy, tak i sám ostrůvek, který získá zcela nový vzhled. Zdejší komplex získá se prezentuje pod novým jménem - Valamar Isabella Island Resort. Bude celkem disponovat 334 ubytovacími jednotkami v čtyřhvězdičkové kategorii. Investice v hodnotě 250 milionů kun má být dokončena do 1. května tohoto roku a bude mít čtyři hvězdičky.

Pula
Pula, hotel Park

V plném proudu je též obnova hotelu Park v pulské Verudele. Je to pokračování investičního záměru hotelového podniku Arenaturist z Puly, který nedávno realizoval rekonstrukci a obnovu hotelu Histria a apartmánového komplexu Verudela. Obnova hotelu Park má být dokončena do konce května. Na trhu se bude prezentovat pod novým názvem Park Plaza Arena Pula.

Třetí významnou a aktuální investicí na Istrijském poloostrově představuje přestavba hotelu Adriatic rovinjského hotelového podniku Maistra. Hotel se nachází v atraktivní poloze přímo na nábřeží starého města Rovinje. Stavební práce dosud nezačaly, ale přípravy na stavbu již probíhají. Obnoví se nejen hotelové pokoje, jejichž počet se sníží z 27 na 18, ale i oblíbená městská kavárna. S dokončením se počítá v června příštího roku.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr

Mohlo by vás zajímat